Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З початку року на Харківщині сталась одна лісова пожежа

З початку року на Харківщині сталась одна лісова пожежа

Заходи щодо протидії пожежам у природних екосистемах обговорили під час засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС 7 травня.

Участь у заході, що відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, взяв перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

«Сьогодні необхідно кардинально підсилювати роботу щодо пожежної безпеки, враховуючи те, що зазвичай пожежі виникають не без втручання людського фактора. З початку року на пожежах вже загинула 21 людина. І це пов’язано з самовільним спаленням сміття, небезпечним поводженням з вогнем як на присадибних ділянках, так і в полі чи лісі. Тому спільно з ДСНС ми скоригували план протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами», - зазначив Геннадій Зубко.

За словами першого заступника голови ХОДА, впродовж 2019 року на території області зафіксовано одну лісову пожежу – на площі 0,2 га, а за аналогічний період 2018 року – 18 пожеж на 8,5 га. Задля збереження контрольованої ситуації на території області Марк Беккер закликав представників відповідних відомств до координації.

«Ми повинні чітко організувати роботу з інформаційного забезпечення та координації між всіма диспетчерами ДСНС, структурами цивільного захисту, лісового та мисливського господарства, поліцією та іншими», - сказав перший заступник голови ХОДА.

Особливу увагу він звернув на стан полігонів та сміттєзвалищ, що розташовані на території регіону.

«Необхідно приділити особливу увагу стану сміттєзвалищ на території області, адже в літній період трапляється найбільше випадків займання», – сказав Марк Беккер.

Також у ході засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили питання безпечного поводження з пестицидами й агрохімікатами в Україні. Перший заступник голови ХОДА зауважив, що на території Харківщини понад 2000 сільгосптоваровиробників, а допусків на право робіт з пестицидами та агрохімікатами видано 1505.

«Цифра, яку ми бачимо, не відповідає нормам,- зазначив Марк Беккер. - Необхідно виправити цю ситуацію».