Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Михайло Черняк зустрівся з делегацією ООН

Михайло Черняк зустрівся з делегацією ООН

Питання, які порушувались у ході зустрічі 7 травня, стосувалися заходів, які вживаються в області для захисту від насильства і дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Під час розмови з незалежним експертом ООН з питань захисту від насильства і дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності Віктором Мадрігаль-Борлозом заступник голови ХОДА наголосив на тому, що керівництво Харківської області добре усвідомлює, що сучасний світ вимагає бути толерантними та гарантувати рівні можливості для всіх громадян.

«У цьому напрямку в нас багато проведено роботи – від змін у законодавстві до змін у ментальності, - зазначив Михайло Черняк. – Сьогодні ми дійсно змінюємо стереотипи і маємо непогані результати: затверджені і працюють відповідні регіональні програми. В області створено антикризовий центр для людей, які постраждали від домашнього чи сексуального насильства. Важливо, що протягом останніх років ставлення людей до проблеми насильства змінюється. Якщо раніше такі випадки замовчувалися, то тепер люди знають, куди звертатися, які відстоювати свої права. І ми робимо все, щоб надати допомогу цим людям».

Заступник голови ХОДА також зауважив, що до роботи у цій сфері залучені активні представники громадськості.

«За останні 5 років люди навчилися відстоювати свою позицію, мають своє бачення вирішення багатьох проблем та готові ефективно співпрацювати з органами влади. В нас є дорадчі органи при всіх структурних підрозділах обласної адміністрації. Для вас важлива думка громадських організацій, ми готові об’єднуватися для вирішення, у тому числі, проблем гендерної нерівності та насильства», - підкреслив Михайло Черняк.

Віктор Мадрігаль-Борлоз розповів, що зараз збирає інформацію по країні, щоб розробити рекомендації для зменшення випадків дискримінації та насильства.

«Мене надихає те, що ви боретеся зі стереотипами та пропагандуєте більшу толерантність. Є багато країн, де є проблеми на законодавчому рівні, й державна політика, на жаль, сприяє дискримінації за різними ознаками. Я радий, що Україна не належить до числа цих держав. Що ви готові і далі рухатися шляхом вирішення цих питань», - сказав Віктор Мадрігаль-Борлоз.

Більше фото