ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харківському педагогічному університеті підбили підсумки роботи з патріотичного виховання молоді

26 квітня 2019 | 14:07

25 квітня тут відбулось виїзне засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при ХОДА.

Заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев передав членам ради вітання від голови області Юлії Світличної. Також він відзначив провідну роль ректора ХНПУ ім.Г.С. Сковороди, генерал-отамана Слобідсько-українського козацького округу Івана Прокопенка в започаткуванні багатьох заходів та об’єднань, які сприяють патріотичному вихованні студентів.

«Дякую Івану Федоровичу і всьому колективу за вашу роботу в цій сфері. Відзначаю, що до справи виховання молодих людей ви підходити з любов’ю й натхненням – і це приносить свої результати», - сказав Анатолій Бабічев. 

Як підкреслив Іван Прокопенко, освіта – це основоположна функція держави, і її потрібно тримати на високому рівні. За словами ректора, свою концепцію розвитку освіти тут розглядають через триєдине завдання: формування громадянина, патріота та професіонала.

«Саме вчитель повинен навчити молоду людину любити своїх батьків, батьківщину й бога, а також вклонитися за це вчителю – саме так вважав видатний філософ Григорій Сковорода, який чимало часу присвятив питанням освіти і виховання», - сказав Іван Прокопенко.

За створення в університеті «території патріотизму» подякувала ректору голова об’єднання волонтерів ХНПУ ім. Г.С. Сковороди «Добрі серця» Анжела Денисенко. Вона зауважила, що волонтерський загін працює вже 19 років і протягом цього часу допомагає долати проблеми у сферах соціального захисту, охорони навколишнього середовища, охорони здоров’я. У скрутний час студенти - волонтери стали пліч-о-пліч на захист країни з українськими військовими. З’явилися нові напрямки роботи - це допомога постраждалим внаслідок АТО (ООС), пораненим військовим у Харківському шпиталі, надання морально-психологічної допомоги захисникам країни в зоні АТО (ООС) та їхнім сім’ям, проведення реабілітаційної роботи з переселенцями.

«Згадаймо наших загиблих героїв-янголів, це сковородинівці Андрій Ваховський – загинув під Іловайськом, Святослав Горбенко – захисник Донецького аеропорту, Юрій Литвиненко – загинув біля Горлівки та Андрій Маслов. 19 лютого 2016 року в університеті було відкрито меморіальну аудиторію», - зазначила Анжела Денисенко.

Також про формування суспільствознавчих та патріотичних рис українців на прикладі Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва ім. Г.С. Сковороди розповіла проректор з навчально-виховної роботи Світлана Бережна. За її словами, саме козацька педагогіка є характерною для наших земляків.

«Вже 12 років в університеті функціонує наш центр, який складається з 13 кошів. Ми охоплюємо такі напрямки: освітньо-науковий, культурно-просвітницький, волонтерський, національно-патріотичний та спортивно-оздоровчий», - підкреслила проректор.

Фото

Теги: бабічев національно-патріотичне виховання координаційна рада

Версія для друку Поділиться:


Вверх