Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Михайло Черняк провів зустріч з Георгом Мільбрадтом

Михайло Черняк провів зустріч з Георгом Мільбрадтом

У ході зустрічі 25 квітня заступник голови ХОДА та спеціальний посланник Уряду ФРН з питань децентралізації в Україні обговорили процес створення ОТГ на Харківщині.

Михайло Черняк повідомив, що на даний момент в області створено 18 ОТГ. Усі вони об’єдналися свідомо та обдумано, а головне – є цілком спроможними, наголосив заступник керівника області.

«Важливо, що за час існування громади навчилися працювати з різними рівнями бюджетів. Вони активно долучаються до участі у різних програмах допомоги, в тому числі заснованих нашими міжнародними партнерами. Також використовують всі додаткові можливості, які надає держава. Якщо на початку реалізації реформи децентралізації всі керувалися здебільшого емоціями, то тепер при об’єднанні думають, у першу чергу, про економічні показники, розраховують, як отримувати в бюджет громади якомога більше коштів та ефективно використовувати їх для розвитку території. Для нас важливо, щоб громади, отримавши повноваження, зрозуміли свою відповідальність та навчилися жити повноцінно в нових умовах», - розповів Михайло Черняк.

Георг Мільбрадт відзначив прогрес у впровадженні реформи децентралізації в регіоні. Він висловив занепокоєння щодо того, що при утворенні ОТГ більш заможні території не матимуть бажання об’єднуватися з менш успішними.

Михайло Черняк пояснив, що перспективний план утворення ОТГ на Харківщині враховує всі фінансові та економічні складові.

«Перспективний план не є догмою, і громади мають право вносити в нього корегування. Але при цьому вони мають враховувати економічні показники, щоб на мапі громад не утворювалося «білих плям». На сьогодні в області немає неспроможних громад, впевнений, що й решта будуть успішними», - зазначив заступник голови ХОДА.

При цьому він зауважив, що у разі, якщо громади не визначаться з об’єднанням добровільно, вони матимуть зробити це згідно із законом у встановлені терміни.

«Європейський досвід свідчить про те що 100%-во добровільно провести об’єднання практично нікому не вдавалося, тому необхідно робити це за законом. Зараз наші громади мають ще змогу все обговорити і прийняти самостійне рішення», - підкреслив Михайло Черняк.

Також у ході зустрічі обговорили перспективи існування районних адміністрацій, які втрачають ресурси та можливості зі створенням громад, питання кадрового забезпечення ОТГ тощо.