ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

До України повернули книги Гната Хоткевича

24 квітня 2019 | 11:22

Урочистий захід з цього приводу в галереї «Мистецтво Слобожанщини» відбувся 23 квітня за участю заступника голови ХОДА Анатолія Бабічева.

Звертаючись до присутніх, заступник голови ХОДА зазначив, що керівництво області приділяє увагу розвитку культурної сфери та збереженню культурної спадщини Харківщини.

«За 20 років незалежності мало хто згадував про культурну спадщину, зараз нам все ж таки дещо вдалося зробити. В області прийнято низку програм збереження культурних пам’яток. Так, минулого року нам вдалося повернути до комунальної власності Пархомівський музей, - зазначив Анатолій Бабічев. - Нещодавно отримали картину Васильківського, що була повернута на Харківщину з Німеччини, до якої була вивезена під час Другої світової війни».

Унікальний спадок українського культурного діяча Гната Хоткевича, який вивезла до Франції донька письменника, у Харків привіз Грегорі Жульєн – радник з питань політики Європейського парламенту.

«Я дуже вдячний харківській владі за те, що вдалося повернути ці книги до України, як того хотіла Галина Хоткевич, - сказав Грегорі Жульєн. - Особисто губернатор Харківської області Юлія Світлична відвідувала посольство в Брюсселі, де обговорювались усі деталі».

Радник з питань політики Європейського парламенту відзначив, що донька Гната Хоткевича присвятила своє життя збереженню української культури та популяризації її у Франції. Вона дуже хотіла, щоб книги батька повернулися в Україну. Директор Харківського літературного музею Ірина Григоренко зазначила, що понад 10 років тому вони отримали листа від Галини Хоткевич, в якому донька письменника повідомила про те, що незабаром книги, які були власністю її батька, будуть повернуті до України.

«Ми не отримали ніяких контактів, адрес, але вірили, що це станеться. 10 років ми чекали, і ось, нарешті, цей скарб передано до нашого музею», – сказала Ірина Григоренко.

Фото

Теги: бабічев хоткевич книга

Версія для друку Поділиться:


Вверх