ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

До роковин аварії на Чорнобильській АЕС в області пройде низка пам’ятних заходів

23 квітня 2019 | 13:22

До роковин аварії на Чорнобильській АЕС в області пройде низка пам’ятних заходів

Відзначення 33-ї річниці трагедії, а також інші питання обговорили з активом чорнобильських громадських організацій 23 квітня на засіданні робочої групи.

Засідання пройшло під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

У ході наради директор Департаменту культури і туризму ХОДА Олег Яцина поінформував про пам’ятні заходи, які проходитимуть у Харкові та в районах області. Зокрема, 23 квітня о 14:00 у Харківській обласній філармонії відбудеться концерт, на який запрошено представників громадських організацій чорнобильців, ліквідаторів наслідків аварії.

24 квітня о 14:00 у Харківському історичному музеї пройде пам’ятний захід, а також буде відкрито тематичну виставку. Вхід на захід вільний.

25 квітня біля пам’ятника ліквідаторам у Молодіжному парку в Харкові пройде акція «Запали свічку».

26 квітня о 10:00 біля пам’ятника ліквідаторам у Молодіжному парку відбудеться традиційний пам’ятний захід.

Також представники громадських організацій подякували обласній адміністрації за підтримку в проведенні в Харкові міжнародного фестивалю «Дзвони Чорнобиля», який пройшов 22 квітня.

Під час наради учасники робочої групи також обговорили питання виконання протокольних доручень попереднього засідання. Директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага повідомив, що до Міністерства соціальної політики України спрямовано запит щодо визначення статусу ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи як катастрофи планетарних масштабів, а також запит з проханням надати роз’яснення: чи має право комісія щодо визначення статусу ліквідаторів видавати посвідчення ліквідаторів за рішенням суду за відсутності всіх необхідних документів.

«На даний момент ми чекаємо на відповідь, думаю, вже на наступному засіданні робочої групи ми зможемо надати відповідні роз’яснення», - зазначив Юрій Шпарага.

Крім того, під час наради розглянули питання щодо створення державного реєстру осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та питання щодо пільгового перевезення чорнобильців у громадському транспорті.

Фото

Теги: чорнобиль черняк робоча група

Версія для друку Поділиться:


Вверх