Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У регіональних безпекових програмах використовуватимуть сучасні напрацювання вчених. Юлія Світлична

У регіональних безпекових програмах використовуватимуть сучасні напрацювання вчених. Юлія Світлична

Про це голова ХОДА повідомила в ході Міжнародної науково-практичної конференції «Кримінально-правові та кримінологічні засоби протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку». Захід відбувається в Харківському національному університеті внутрішніх справ та присвячений 25-річчю цього вишу.

«Кожна правова держава повинна забезпечувати громадський порядок та безпеку. Люди мають відчувати себе безпечно та жити комфортно. І сьогоднішня конференція присвячена як раз пошуку нових механізмів, а також підходів для того, щоб ефективно забезпечувати публічну безпеку», - відзначила голова ХОДА.

Вона повідомила, що з фахівцями вишу обговорили подальші спільні кроки щодо реалізації блоку регіональних безпекових програм в області. Зокрема, зараз діють «Регіональна програма забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області на 2018-2019 роки» та «Регіональна програма протидії терористичній діяльності на території Харківської області». Заходи обох програм фінансуються з обласного бюджету, а до їх розробки були залучені не тільки структурні підрозділи ХОДА, але й фахівці ХНУВС, представники харківської наукової школи та правоохоронних органів регіону.

«Ми й надалі будемо розробляти регіональні програми, використовуючи нові якісні практики та напрацювання, щоб здійснювати фахову роботу щодо забезпечення безпеки та стабільності на території Харківської області, та, звичайно, долучатимемо до цього процесу фахівців», - запевнила Юлія Світлична.

Під час науково-практичної конференції керівник області виступила з доповіддю про стан і перспективи програмування у сфері протидії злочинності. Так, Юлія Світлична порушила проблемне питання щодо відсутності на національному рівні Концепції з реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень (строк дії попереднього документа завершився в 2015 році).

«Відсутність чинної загальнодержавної комплексної програми у цій сфері створює вакуум між державною владою та виконанням функції держави на місцях, позбавляючи фінансування пріоритетних напрямків боротьби зі злочинністю (за виключенням видів злочинів, щодо яких є окремо затверджені програми, стратегії, концепції), позбавляє основного вектору у діяльності наукових установ щодо визначеності науково-практичних досліджень у вказаній сфері», - підкреслила керівник області.

Вона також повідомила про хід реалізації регіональних безпекових програм та наголосила на необхідності якомога ширше залучати громадянське суспільство до розробки та реалізації подібних програм.

Під час конференції Юлія Світлична також передала державну нагороду Ользі Безпаловій - доктору юридичних наук, професору, завідувачу кафедри адміністративної діяльності поліції ХНУВС, підполковнику поліції. Їй присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Більше фото