ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ми бачимо розвиток промисловості та можливість завантаження підприємств. Юлія Світлична

21 березня 2019 | 11:53

Ми бачимо розвиток промисловості та можливість завантаження підприємств. Юлія Світлична

Стан розвитку промисловості Харківської області в 2018 році та плани на 2019-й стали головними питаннями, які розглянули в ході засідання колегії ХОДА 21 березня.

Під час засідання колегії голова ХОДА Юлія Світлична відзначила позитивну динаміку, яку демонструє промисловість регіону в останні роки.

«За 3 роки промисловість зросла на 15%. Ми збільшили кількість робочих місць на підприємствах. За останніми статистичними даними кількість працівників збільшилася на 8 тисяч. Ми з вами бачимо розвиток промисловості та можливість завантаження тих державних підприємств, які в минулі три-чотири роки не мали наявного портфеля замовлень», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона відзначила, що налагоджена тісна співпраця керівництва області та промислових підприємств. Також регіон будує власну інфраструктуру міжнародних взаємин з метою залучення інвестицій та пошуку нових партнерів для харківської промисловості.

«Вимога облдержадміністрації до менеджменту підприємств – це підвищення соціальних гарантій та зарплат. З нашого боку – повна підтримка ініціативам керівництва заводів та підтримка щодо співпраці з центральними органами влади», - сказала Юлія Світлична.

Про ключові показники розвитку галузі в 2018 році під час колегії доповів перший заступник голови ХОДА Марк Беккер. Він відзначив, що за підсумками 2018 року індекс промислової продукції регіону склав 102,9% (по Україні – 101,6%). Збільшили обсяги виробництва наступні галузі: машинобудування (індекс склав 108,6 %), хімічна промисловість (майже 120 %); оброблення деревини; постачання електроенергії та газу; добувна промисловість і розроблення кар’єрів; виробництво фармацевтичних продуктів і препаратів.

«За 2018 рік реалізовано промислової продукції на 190,5 млрд грн. Частка області в загальнодержавному обсязі реалізованої продукції країни складає 7,6 %, що відповідає 4 місцю серед регіонів України. На підприємства Харківщини припадає майже 13% обсягу реалізованої продукції машинобудування України, що відповідає 2 місцю серед областей України», - навів дані Марк Беккер.

Серед факторів, що надали поштовх розвитку промисловості регіону, перший заступник голови ХОДА відзначив процес створення підприємствами галузевих кластерів та розвиток імпортозаміщення.

«Завдяки підписаному меморандуму між Харківською обласною державною адміністрацією та Державним концерном «Укроборонпром» щодо розширення співробітництва з підприємствами Харківської області  понад 130 суміжних промислових підприємств області залучено до виконання програми імпортозаміщення в оборонній сфері, - навів приклад Марк Беккер. - Проведено імпортозаміщення понад 50 тисяч найменувань продукції. Результатом такої співпраці є укладені контракти на постачання понад 200 найменувань продукції для створення сучасних зразків озброєння та військової техніки. Не менш важливим є участь наших підприємств у програмі імпортозаміщення в енергетичній сфері. Наприклад, «Турбоатом» освоїв виробництво титанових робочих лопаток турбін АЕС, які раніше імпортувалися з Російської Федерації».

Перший заступник голови ХОДА також повідомив, що в галузі промисловості області відзначається зростання рівня соціальних стандартів.

«Збільшення середньої заробітної плати в промисловості в порівнянні з 2017 роком склало 23,3%, а на провідних підприємствах заробітна плата збільшилася на 30 - 40%», - повідомив Марк Беккер.

Серед завдань розвитку промисловості на 2019-й рік позначили стале нарощування обсягів виробництва, подальшу роботу щодо диверсифікації ринків збуту, погашення заборгованості з виплати зарплат, впровадження інновацій та економію енергоресурсів.

«У 2019 році ми очікуємо подальше зростання промислового виробництва не менш ніж на 3%. Наявний рівень завантаженості підприємств дозволяє прогнозувати на 2019 рік зростання середньої заробітної плати не менш ніж на 15%», - відзначив перший заступник голови ХОДА.

Під час розгляду питання розвитку промисловості також заслухали генерального директора ХДАПП Сергія Задорожного та першого заступника генерального директора АТ «Турбоатом» Олексія Черкаського, які доповіли про ситуацію на підприємствах та плани їх роботи.

Більше фото

Фото

Теги: світлична беккер промисловість колегія

Версія для друку Поділиться:


Вверх