ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В області створено 14 окружкомів, а виборцям радять перевірити себе у державному реєстрі

13 березня 2019 | 11:43

В області створено 14 окружкомів, а виборцям радять перевірити себе у державному реєстрі

Про підготовку регіону до проведення чергових виборів Президента України розповіли в ході брифінгу 13 березня.

Як повідомив начальник організаційного відділу апарату ХОДА Сергій Коваленко, відповідно до календарного плану заходів, затвердженого постановою ЦВК, виборчий процес стартував 31 грудня 2018 року.

«18 лютого були створені окружні виборчі комісії. Всього по Харківській області - 14 ОВК, у тому числі 7 - по м. Харкову та 7 - у районах і містах регіону. Всі вони забезпечені необхідним обладнанням, інвентарем, оргтехнікою тощо», - сказав Сергій Коваленко.

Також він зазначив, що на сьогодні триває процес утворення дільничних виборчих комісій.

«Окрім того, з метою належної підготовки чергових виборів Президента України створено обласну робочу групу. До її складу ввійшли представники керівництва ХОДА, структурних підрозділів, територіальних органів міністерств, відомств, установ», - сказав Сергій Коваленко.

Він наголосив, що облдержадміністрацією приділяється особлива увага забезпеченню прав і можливостей для осіб з інвалідністю. У день виборів встановлять переносні пандуси та залучатимуть волонтерів, які будуть допомагати людям дістатися місця голосування.

За словами начальника відділу адміністрування Держреєстру виборців апарату ХОДА Світлани Коломієць, система ведення Держреєстру виборців Харківської області охоплює 42 відділи ведення та регіональний відділ адміністрування.

«За даними держреєстру, в Харківській області - 2 млн 38 тисяч 128 виборців, з яких 26611 нездатних пересуватися самостійно, з відміткою про вибуття - 70 тисяч 57 осіб, - навела дані Світлана Коломієць. - Нагадаю, що кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення або невключення до Державного реєстру виборців, звернувшись до програмного ресурсу «Особистий кабінет виборців» на сайті ЦВК. Це повинні зробити всі, кому небайдуже виборче право. Якщо у зв’язку з навчанням, виїздом за кордон чи іншим виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово змінити місце голосування. Для цього необхідно звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання чи перебування, з собою необхідно мати паспорт громадянина України та мотивоване звернення (це може бути довідка з місця роботи, навчання, проїзні документи, санітарно-курортна довідка тощо)».

Світлана Коломієць наголосила, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається виборцем особисто. На даний час такою можливістю в Харківській області скористалися 6 тисяч 45 осіб.

Якщо за станом здоров’я виборець не може прийти на дільницю у день виборів, він зможе проголосувати вдома. Для цього необхідно звернутися до відділу ведення держреєстру, написати заяву, додати довідку з медичної установи.

Теги: вибори президент підготовка брифінг

Версія для друку Поділиться:


Вверх