ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Керівництво ХОДА та аеропорту працює над розширенням авіасполучення

13 березня 2019 | 11:25

Нарада щодо розширення мереж повітряних маршрутів Міжнародного аеропорту «Харків» відбулась 12 березня.

Відкриваючи захід, перший заступник голови ХОДА Марк Беккер зазначив, що основним завданням розвитку авіасполучення є збільшення рейсів та напрямків не лише до країн Європейського Союзу, а й у межах України.

«Зараз Міжнародний аеропорт «Харків» є одним з найбільших в Україні з пасажиропотоком у 962500 пасажирів, - сказав Марк Беккер. - Наше завдання - розширити кількість маршрутів задля зміцнення культурних, економічних, соціальних та освітніх зв’язків».

Генеральний директор Міжнародного аеропорту «Харків» Володимир Васильченко зауважив, що з 962500 пасажирів лише 55 тисяч користуються внутрішніми рейсами.

«Це люди, що літають з Харкова в Київ, - 6% від всієї кількості пасажирів, усі інші літають за кордон, - зазначив Володимир Васильченко. - Найчастіше - це туристичні напрямки та Європейський Союз».

За його словами, в 2019 році Міжнародний аеропорт «Харків» планує перевезти близько 1,2 млн пасажирів.

«Це складає 25% збільшення пасажиропотоку, але серед цієї кількості збільшення внутрішніх рейсів несуттєве, - зазначив Володимир Васильченко. - Разом із перевізником SkyUp Airlines, який обрав наш аеропорт як базу, ми відкриваємо цього року напрямок на Одесу. Це стане першим українським маршрутом після 2014 року. Наступним планом є місто Львів».

Гендиректор аеропорту відзначив, що внутрішні авіаперевезення - це болюче питання для авіакомпаній, адже вартість квитків на рейси низька, й окупність маршруту довга. Вирішенням цієї проблеми могло стати введення для авіакомпаній знижок, зокрема, на переліт над територіями.

«Хочу звернутися до голови ХОДА Юлії Світличної з проханням-пропозицією. Ми склали документ, в якому просимо ХОДА сприяти нашим починанням та разом звернутися до Міністерства інфраструктури України та Державної авіаційної служби, й спільними зусиллями розробити такий механізм та тим самим сприяти відкриттю внутрішніх маршрутів», - сказав Володимир Васильченко.

Марк Беккер зазначив, що Харківська ОДА підтримує всі амбіційні плани аеропорту.

«Ми обов’язково приймемо ваш лист у роботу та підготуємо необхідні документи для Міністерства інфраструктури України задля найскорішого розгляду цього питання. Ми дійсно зацікавлені в цьому», - запевнив перший заступник керівника області.

Фото

Теги: беккер нарада аеропорт

Версія для друку Поділиться:


Вверх