ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Збільшено фінансування на виплату матеріальної допомоги жителям Харківщини, які опинилися у скрутній ситуації

07 березня 2019 | 13:43

Про це під час брифінгу 7 березня повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Юрій Шпарага.

«Відповідно до розпорядження голови ХОДА Юлії Світличної працює комісія, яка розглядає всі подання від громадян і визначає розмір допомоги. Це стосується, перед усім, лікування. Максимальний розмір допомоги, що може бути надана, – 20 тисяч гривень», - розповів Юрій Шпарага.

Окрім цього, Програмою соціального захисту населення Харківської області на 2016 – 2020 роки коштом обласного бюджету передбачається допомога особам з інвалідністю 1 групи, дітям-сиротам, дітям з інвалідністю, вдовам (до річниці Чорнобильської трагедії) та учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС).

«Також передбачається надання допомоги, пов’язаної з похованням померлих громадян, на яких розповсюджуються пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - сказав Юрій Шпарага.

Кошти передбачені й на виплати вдовам військовослужбовців, які загинули під час масових акцій громадського протесту в місті Київ з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, щомісячної допомоги на утримання дітей відповідно до рішення обласної ради.

Окрім того, одноразова матеріальна допомога до Дня перемоги буде виплачена особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, які безпосередньо брали участь у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

«Також передбачена матеріальна допомога особам, які безпосередньо брали участь у антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони - з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях у районах її проведення, та членам сімей загиблих учасників бойових дій до Дня захисника України», – розповів Юрій Шпарага.

Також кошти спрямують на проведення санаторно-курортного лікування учасників АТО (ООС), осіб, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих воїнів. Санаторно-курортним лікуванням будуть охоплені особи з інвалідністю загального захворювання, особи з інвалідністю з дитинства, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», а також громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до 1-ї до категорії у відповідності до порядку, затвердженого Кабміном.

Теги: шпарага

Версія для друку Поділиться:


Вверх