Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Юлія Світлична зустрілася з колективом корпорації «Маст-Іпра»

Юлія Світлична зустрілася з колективом корпорації «Маст-Іпра»

За підтримки ХОДА підприємства, що входять до корпорації, реалізували проект переведення 4-х блоків Зміївської ТЕС на газову групу вугілля. Цей досвід вже поширили на Придніпровську та Криворізьку електростанції.

Під час відвідування копорації Юлія Світлична ознайомилася з виробничими й конструкторськими можливостями ТОВ «Котлотурбопром», Харківського котельно-механічного заводу й ЦКБ «Енергопрогрес». Спільно підприємства розробляють, виготовляють і монтують складне устаткування для теплоенергоцентралей і теплоелектростанцій не тільки в Україні, а й за кордоном.

Спілкуючись з колективом підприємств, голова ХОДА відзначила внесок «Котлотурбопрому» в становлення енергонезалежності країни в цілому та регіону, зокрема. Вона також повідомила, що підприємство є великим платником податків, який тільки за 2018 рік перерахував близько 69 млн грн податків до бюджетів різних рівнів.

«Це не просто показник вашої роботи. Це ваш внесок у соціально-економічний розвиток і регіону, й держави в цілому, - підкреслила Юлія Світлична. - Я вам вдячна за те, що ви робите якісну роботу та конкурентоспроможний продукт. Ваша продукція є маркою Харківської області й усієї України».

Голова ХОДА зазначила, що розвитку промисловості в області приділяється особлива увага, оскільки ця галузь - ключова для Харківського регіону.

«Уже третій рік поспіль промисловість у Харківській області зростає - на 15% за три роки. Якщо з 2010 по 2013-й у нас було мінус 9 тисяч робочих місць на виробництві, то за останні два роки - плюс 4 тисячі робочих місць. Люди повертаються на заводи та розуміють, що в країни є майбутнє», - сказала керівник області.

Зараз основні проекти, які реалізує «Котлотурбопром», пов'язані з переведенням електростанцій України, які працювали на вугіллі-антрациті, на газову групу вугілля. Старт процесу поклали роботи, що були проведені на Зміївській ТЕС.

«Це програма, яка була створена завдяки активній позиції нашій і голови Харківської облдержадміністрації, а також компанії «Центренерго» та Зміївської ТЕС. Юлія Олександрівна підтримала та разом з нами пробивала це питання, - розповів генеральний директор ТОВ «Котлотурбопром» Олександр Грєховодов. - Завдяки цьому проекту сьогодні в усій Україні горить світло та немає віялових відключень. Він уже запущений на Зміївській ТЕС і Придніпровській станції. Зараз роботи йдуть на Криворізькій. Ми змогли обійтися без луганських і донецьких антрацитів, використовуючи дніпропетровське і волинське вугілля. Це реальна енергонезалежність України».

Юлія Світлична підкреслила, що в підприємства сьогодні є можливості розширювати свій портфель замовлень і обсяги виробництва, виходячи на нові ринки. У тому числі вона повідомила, що можливостями «Котлотурбопрому» зацікавилися європейські партнери, яким голова ХОДА презентувала підприємство.

Під час зустрічі з колективом ТОВ «Котлотурбопром» Юлія Світлична також передала державну нагороду - орден за заслуги III ступеня - генеральному директору підприємства Олександру Грєховодову.

Більше фото