Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Монетизація субсидій у питаннях та відповідях

Монетизація субсидій у питаннях та відповідях

Першими «живі» кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримають пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня.

Тим, у кого є пенсійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає, додому принесе листоноша.

Усі НЕпенсіонери зможуть отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділенні Ощадбанку.

У платіжках за лютий субсидії відбито не буде – її видадуть на руки

Комунальні рахунки за лютий 2019 року субсидіантам надійдуть без відбиття субсидії. Її у березні видадуть грошима тим, кому допомогу призначено з 2018 року. Ними субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби.

Обов'язковий платіж скасовується

З березня таке поняття як обов'язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть всю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд домогосподарства.

За оплату комуналки після 25 числа субсидії не скасовуватимуть

Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня - у їхній пенсійний день. У переважній більшості це пенсіонери, котрі працюють. Постає запитання - як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не скасують субсидію, якщо оплата відбудеться після 25 числа?

«Субсидію не скасують! Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень - 2019 - тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік», - пояснюють урядовці.

НЕпенсіонери зможуть отримати свою субсидію у будь-якому відділенні Ощадбанку

Усі одержувачі житлових субсидій, які НЕ є пенсіонерами та користуються допомогою з 2018 року, з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію у будь-якому відділенні Ощадбанку. Потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код. Немає жодної прив'язки до місця реєстрації громадянина, якому призначено державну допомогу для оплати комунальних платежів.

На SMS-повідомлення від Ощадбанку чекати не потрібно

З 12 березня монетизована субсидія чекатиме в Ощадбанку на усіх тих, хто не є пенсіонером. У березні субсидія прийде грошовим переказом «Швидка копійка», у квітні - вже на картку, яку банк одразу видасть під час березневого візиту в Ощадбанк.

Для зручності субсидіантам, які не є пенсіонерами, запропоновано перед відвідуванням банку ПРОЙТИ РЕЄСТРАЦІЮ на офіційному сайті або в контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату для отримання субсидії без черг.