Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Голова ХОДА зустрілася з Керуючим Директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу

Голова ХОДА зустрілася з Керуючим Директором ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу

З Маттео Патроне Юлія Світлична обговорила проекти, які вже реалізуються та можуть бути реалізовані в регіоні за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Вітаючи Керуючого Директора ЄБРР у Харкові, голова ХОДА відзначила, що Європейський банк реконструкції та розвитку є надійним партнером регіону, спільно з яким було реалізовано не один регіональний проект.

«Для мене велике задоволення бути на Харківщині. Оскільки я нещодавно обійняв цю посаду, то хотів здійснити подорож до Харкова якнайшвидше. Для ЄБРР Харківщина – дуже важливий регіон. У нас тут є постійно працююче представництво. Такі представництва є всього в чотирьох регіонах України, - відповів Маттео Патроне. - Вражають цифри з приводу вашого розвитку, зважаючи на ті умови, в яких знаходиться регіон. І ми хочемо з вами співпрацювати, бути частиною вашого розвитку».

Під час зустрічі сторони обговорили напрямки допомоги, яку надає харківський офіс ЄБРР розвитку малого та середнього підприємництва Харківщини, а також спільні проекти, що вже реалізуються – зокрема, оновлення рухомого складу електротранспорту в місті Харкові та будівництво нових станцій метрополітену.

Юлія Світлична також презентувала європейським партнерам проекти, які можуть бути втілені в регіоні за участі ЄБРР, оскільки зміни, які нещодавно були внесені в українське законодавство, розширюють можливості залучення коштів міжнародних інституцій до областей.

«Ми запропонували два проекти: зі створення Регіонального фонду підвищення енергоефективності в регіоні та створення Східно-українського фонду підтримки підприємництва, - розповіла голова ХОДА. - А також презентували будівництво найбільшого на Східній Україні онкологічного комплексу. Ми запропонували ЄБРР долучитися до реалізації цього проекту щодо поставки нового сучасного обладнання до новобудови. Сподіваємося, що цей проект також знайде відгук у дуже поважної європейської інституції. Налаштовані на роботу. Ті проекти, які сьогодні обговорили, будемо готувати, передавати та працювати над тим, щоб якомога більше європейських можливостей реалізувати й практично імплементувати тут, на території області».

Керуючий Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу зацікавився запропонованими проектами та запропонував можливі шляхи співпраці для втілення їх у життя. Також представники делегації Європейського банку реконструкції та розвитку позначили додаткові напрямки для можливої співпраці – зокрема, в галузі будівництва й ремонту доріг та екологічній сфері.

«У нас є надзвичайно багато напрямків, за якими ми хотіли б співпрацювати з Харківським регіоном. Вони як державні, так і з приватного сектору. Якщо ми говоримо про державний сектор, то ми можемо розвивати співпрацю й у галузі медицини, в галузі розвитку доріг, у галузі створення умов для малого та середнього бізнесу, де ми вже співпрацюємо з Харківським регіоном», - прокоментував за результатами зустрічі Маттео Патроне.

На завершення розмови Юлія Світлична запросила Керуючого Директора ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу взяти участь у Міжнародному економічному форумі, який традиційно відбудеться на Харківщині у вересні.

Більше фото