Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Галузь тваринництва Харківщини за результатами 2018 року продемонструвала зростання

Галузь тваринництва Харківщини за результатами 2018 року продемонструвала зростання

Подальші шляхи розвитку тваринницького комплексу регіону обговорили 22 лютого на науково-практичній конференції.

Участь у заході взяв перший заступник голови ХОДА Марк Беккер. Науково-практична конференція з питань ліквідації найбільш небезпечних хвороб сільськогосподарських тварин та профілактики подальшого занесення на території Харківської області їх збудників пройшла на базі Національного наукового центру «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини».

Звертаючись до присутніх, Марк Беккер зазначив, що вперше за п’ять років індекс валової продукції тваринництва за рік склав більше 101%.

«Якщо у рослинництві ми є регіоном – лідером з вирощування соняшника та інших культур, то в тваринництві ми вперше вийшли за рамки 101%. У 2018 році нам вдалося стабілізувати цю галузь, - сказав Марк Беккер. – У тому числі минулий рік був вдалим для свинарства, ріст якого склав більше 48 %. За початок 2019 року також маємо приріст поголів’я».

Перший заступник голови ХОДА зазначив, що такого результату вдалося досягти через відсутність африканської чуми на території регіону в 2018 році (при цьому в сусідніх областях було більше 20 спалахів хвороби).

«Які б заходи ми не проводили, та, на жаль, нещодавно збудник було виявлено. Тільки використовуючи повний комплекс заходів з протидії, ми зможемо уникнути розповсюдження цієї хвороби», - сказав Марк Беккер.

Він також наголосив, що лише за умов розвитку тваринництва можна досягти успіху в комплексному розвитку всього агропромислового комплексу.

Директор ННЦ «ІЕКВМ» Борис Стегній зазначив, що всі проблемні питання, що виникають у процесі розвитку тваринницького комплексу регіону, вирішуються спільно владою, фермерами та науковцями.

«У нашого регіону дуже потужний потенціал, адже всі питання ми вирішуємо так званим «чотирикутником»: освіта, наука, виробництво та влада», - сказав Борис Стегній.

Під час заходу обговорили питання попередження таких небезпечних хвороб тварин, як лейкоз великої рогатої худоби, медулярний дерматит та сказ.