ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Науковці ХАІ отримали 1 млн євро під проект зі зменшення шкідливих викидів авіаційних двигунів

21 лютого 2019 | 16:36

Про цей та інші проекти за Рамковою Програмою Європейського Союзу HORIZON 2020, які реалізуються на Харківщині, розповіли у ході брифінгу 21 лютого.

Як зазначив заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев, HORIZON 2020 – це Рамкова програма ЄС з досліджень та інновацій, що триває з 2014 до 2020 року.

«У 2015 році Україна стала асоційованим членом Рамкової програми, що надало українським учасникам рівноправний статус з їхніми європейськими партнерами, а також відкрило можливості впливу на формування змісту програми», - розповів Анатолій Бабічев.

За інформацією директра Департаменту з підвищення конкурентоспроможності ХОДА Надії Кривицької, в рамках програми ЄС у Харківській області до реалізації проектів залучені Національний аерокосмічний Університет ім. М.Є.Жуковського «ХАІ» (Проекти AERO-UA, RADIAN, DiCoMi, AMBEC, ECHO, DENOX), Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна (проект TUMOCS), Національний науковий центр Харківський фізико-технічний інститут(проект EUROFUSION), Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна (проект MagIC) та Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця (проект EQUAL-IST "Gender Equality Plans for Information Sciences and Technology Research Institutions").

«Для надання інформації щодо можливостей програми HORIZON 2020, консультацій потенційних учасників, допомоги у пошуку партнерів створено мережу національних та регіональних контактних пунктів. Вони діють переважно на базі університетів та наукових установ і розподілені відповідно до різних конкурсних напрямків програми HORIZON 2020», - уточнила Надія Кривицька.

Одним з наймасштабніших за фінансуванням став проект вчених ХАІ  DENOX. Він реалізується у рамках Ініціативи HORIZON 2020 «Clean Sky 2».

Це найбільша європейська науково-дослідна програма в галузі авіації, в якій беруть участь близько 500 промислових і науково-дослідних організацій з 27 країн світу. Програма сприяє розвитку інновацій та технологій, що дозволяють знизити рівень шкідливих викидів та шуму в цивільній авіації.

У найближчі 4 роки вчені ХАІ мають втілити технологію для радикального зменшення викидів оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Українські дослідники є єдиними виконавцями науково-технічних робіт у проекті.

«Викиди оксидів азоту негативно впливають на здоров'я людини та стан довкілля. Тому Європейська рада з авіаційних досліджень пропонує до 2050 року знизити такі викиди з авіаційних двигунів на 90%. Наша команда розпочала дослідження у цій галузі майже 20 років потому. За цей час ми розробили технологічні рішення, які можуть радикально знизити викиди оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Але поки що це  перевірено тільки теоретичними розрахунками. Для успішного впровадження винайдених методів не вистачає експериментальних перевірок. Тепер вони будуть реалізовані у проекті» – розповів науковий керівник проекту Дмитро Долматов.

Фото

Теги: брифінг бабічев горизонт 2020 хаі кривицька

Версія для друку Поділиться:


Вверх