На Харківщині триває робота з національно-патріотичного виховання
Про основні напрямки цієї діяльності розповів у ході брифінгу 21 лютого заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.
Він нагадав, що робота з національно-патріотичного виховання на Харківщині контролюється координаційною радою, що була створена в січні 2016 року. До неї, окрім представників влади, входять представники громадських організацій, які виступають ініціаторами проектів та заходів патріотичного спрямування.
«У грудні 2018-го в області також було вперше прийнято регіональну програму національно-патріотичного виховання, в якій врахували всі побажання громадськості», - зазначив Анатолій Бабічев.
До цієї роботи залучаються молодіжні центри та клуби в районах. На Харківщині на даний момент працюють вже понад 20 молодіжних хабів, одне із завдань яких – виховання молоді.
«В області є 345 паспортизованих музеїв, і майже в кожному з них є напрям патріотичного виховання. Експозиції постійно оновлюються, щоб події останніх років знайшли в них відображення», - зауважив заступник голови ХОДА.
Важливою складовою роботи з національно-патріотичного виховання, на думку Анатолія Бабічева, є відповідні культурні та мистецькі проекти.
«Сфера культури та мистецтва протягом останніх років є однією з пріоритетних для керівника області Юлії Світличної. Ми добре розуміємо просвітницьку роль галузі, тож обласна адміністрація приділяє її розвитку велику увагу. Минулого року в області відремонтували близько 200 будинків культури, музичні школи, фінансову допомогу отримують театрально-концертні установи. У 2018 році в нас з’явився ще один інструмент підтримки сфери культури - Український культурний фонд. Це нова модель надання фінансової допомоги на мистецькі та креативні проекти», - розповів Анатолій Бабічев.
Минулого року від Харківської області для участі в конкурсі Українського культурного фонду було подано 38 заявок, 18 з них – профінансовано на загальну суму понад 8 млн грн.
Серед цих проектів - конкурс молодих композиторів «Молодіжний музичний хаб Схід Опера», підготовка всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест-2019» та школа практикум культурних менеджерів «АРТлабораторія».
Цього року вже оголошено новий конкурс, заявки приймаються за 5-ма напрямками: «Створюємо інноваційний культурний продукт», «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти», «Український культурний монітор», «Знакові події для української культури», «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору».
Як повідомила директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону ХОДА Надія Кривицька, в березні розпочнеться прийом заявок за новим напрямком – «Інклюзивне мистецтво».
Умови конкурсів розміщені на офіційному сайті Українського культурного фонду. 26 лютого до Харківщини завітають менеджери фонду, які проведуть інформаційний день для тих, хто бажає взяти участь у конкурсі.
Захід відбудеться на базі ХНУ ім. В.Н. Каразіна (майдан Свободи,6, колонна зала). Початок – о 13:30.