ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові провели фінал україно-німецького проекту «Молодь дебатує»

19 лютого 2019 | 12:02

У дебатах чотири школярки-фіналістки обговорювали, чи варто вводити в Україні електронне голосування на виборах.

Національний фінал україно-німецького проекту «Молодь дебатує» вже третій рік поспіль проходить у Харкові. Останні два з них приймав Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого. Подивитися дебати приїхали 200 людей з 25 міст України - школярі та школярки, які брали участь у проекті, та їхні вчителі.

«Дві фіналістки виступали на стороні PRO, відстоювали ідею електронних виборів в Україні. Вони переконували опонентів, глядачів і журі в тому, що впровадження електронних виборів як альтернативного способу голосування приверне до виборчого процесу людей, які раніше у виборах участі не брали, адже голосувати у своєму смартфоні зручніше, ніж стояти в чергах на ділянці. У якості прикладу вони наводили досвід інших країн, зокрема Естонії. Їх опонентки, що стояли на позиції CONTRA, вважають, що створення паралельної системи голосування не тільки обійдеться бюджету в круглу суму, але й створить додаткові можливості для махінацій і втручання у вибори ззовні. У якості прикладу вони наводили досвід Франції та США, де електронні системи виборів критикуються й поступово скасовуються», - розповіли в оргкомітеті конкурсу.

Перемогу здобула учениця 11-го класу Марина Хоменко з Миргорода Полтавської області.

Генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфґанґ Мьоссінґер зазначив, що розвиток демократичних принципів в Україні дуже важливий і для Німеччини. А метод Jugend debattiert довів свою ефективність у такому розвитку. Саме тому МЗС Німеччини підтримує проект «Молодь дебатує».

 «Хто це - найкращі дебатанти й дебатантки? Це люди, які можуть слухати, переконувати, вести демократичну дискусію, - звернувся до учасників дебатів Вольфґанґ Мьоссінґер. - Це дуже важливо, тому що сьогодні, на жаль, у світі таких дискусій стає все менше. Через специфіку соціальних мереж у нас все менше можливостей чути людей з іншою думкою, говорити з ними. Людина вважає за краще жити серед друзів і однодумців, спілкуватися з тими, хто думає так само. І це ускладнює прийняття демократичних рішень, для яких необхідний обмін думками. Тому цей проект важливий для України та Німеччини. У вас, українців, дуже живе суспільство, багато організацій і дискусій. І коли я бачу таких молодих юнаків та дівчат, як ви, я з надією дивлюся на демократичне майбутнє України», - зазначив Вольфґанґ Мьоссінґер.

Проект проходить за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та методичної підтримки Jugend debattiert.

Загалом за рік у проекті на різних етапах взяли участь 800 дітей з 42 шкіл у 12 областях України, а в цілому за три роки методикою оволоділи понад 1200 школярів і школярок.

Довідка. Проект «Молодь дебатує» з'явився в Україні в 2016 році. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів Jugend debattiert її автори вперше дозволили використовувати на іншій мові. І в 2016 році в українській версії проекту брали участь 113 учнів з 8 шкіл 4 регіонів країни: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей. Фінали проекту традиційно проводяться в Харкові.

Фото

Теги: проект фінал молодь дебатує

Версія для друку Поділиться:


Вверх