ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Рівні можливості – це те, що дає енергію працювати і творити. Юлія Світлична

20 лютого 2019 | 09:35

16 лютого голова ХОДА взяла участь у громадській зустрічі, присвяченій питанням політики забезпечення рівних прав і можливостей в регіоні.

На заході, який пройшов у форматі Public Meeting, були присутні представники громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування, комунальних закладів та установ області.

Звертаючись до учасників зустрічі, Юлія Світлична підкреслила, що гендерне питання – це не стільки питання ролі чоловіків та жінок у суспільстві, скільки питання рівних можливостей для всіх.

«Ще декілька років тому важко було уявити, що в кабінетах місцевої влади або в депутатському корпусі буде стільки жінок. Ті, хто мав бажання працювати на державу, був обмежений багатьма стереотипами. Але вже сьогодні ми маємо більше можливостей. Наша країна змінюється. Рівність – це майбутнє. Це не просто норми та законодавство. Це те, що всередині кожної людини, те, що дає енергію працювати і творити», - сказала керівник області.

Вона зауважила, що сьогодні навіть у селах багато жінок мають бажання реалізувати себе на державній службі. Тоді як ще декілька років тому, коли було прийнято законодавство щодо 30%-вої присутності жінок у місцевих радах, було важко знайти кандидаток для участі у виборах.

«Сьогодні ми бачимо, що це можливо. Потрібно тільки працювати і вірити в себе», - підкреслила Юлія Світлична.

Голова ХОДА також зазначила, що гендерні питання актуальні не тільки для України, а й для всієї Європи.

«Як віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи можу сказати, що кожного разу на засіданнях ми розглядаємо ці питання, які виникають навіть у скандинавських країнах, які є взірцем у реалізації гендерної політики», - сказала Юлія Світлична.

Урядова вповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка також взяла участь у зустрічі, відзначила символічність проведення заходу саме на Харківщині, якою керує жінка.

«Я дякую за увагу керівника Харківської області Юлії Світличної до реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав, - сказала Катерина Левченко. - Це політика європейська, вона є інструментом наближення України до стандартів Євросоюзу».

У заході також взяли представники інших регіонів. Директор дитячого центру «Смарагдове місто» з Краматорська Галина Демченко подякувала керівництву області за таку можливість, а також - за підтримку у вирішення соціальних питань.

«Коли один з вихованців нашого центру важко захворів і вже не мав можливості перебувати у лікарні, а потребував особливого догляду, ми шукали допомоги в багатьох місцях. Але знайшли її в Юлії Олександрівни, яка зробила все, щоб його одразу влаштували у харківський хоспіс. І це єдина установа, в якій з нас не взяли жодної копійки», - розповіла Галина Демченко.

У ході зустрічі її учасники обговорили питання державної політики забезпечення рівних прав і можливостей, роль влади на місцях,  зокрема, на прикладі Мереф’янської ОТГ. Також одним з питань обговорення стала гендерна політика у медіа.

Більше фото

Фото

Теги: світлична гендер зустріч рівні можливості

Версія для друку Поділиться:


Вверх