Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові пройдуть півфінал і фінал всеукраїнського проекту «Молодь дебатує»

У Харкові пройдуть півфінал і фінал всеукраїнського проекту «Молодь дебатує»

Уболівальниками будуть 150 учнів старших класів та їх вчителі з 26 міст, а учасниками дебатів стануть 16 школярів з 12 міст та 9 областей України.

Заходи відбудуться 16 і 17 лютого в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого.

Організатори заздалегідь оголосили і теми для вирішальних дебатів. У півфіналі обговорять «Чи варто заборонити відеоігри з елементами насильницьких дій над живими істотами?», а у фіналі поговорять на найгарячішу тему весни «Чи варто впровадити в Україні електронне голосування на виборах?».

Організатори звертають увагу на незвичайний формат дебатів: у методиці «Молодь дебатує» перемагає той учасник, хто надасть у процесі дискусії всі можливі аргументи за темою, використовуючи думки експертів і наукові дослідження, як можна ближче підійде до вироблення загального рішення.

«Ми навчаємо використовувати зважені і перевірені аргументи, а не кидатися популістськими гаслами. Це сприяє вихованню культури демократії в Україні», - пояснює координатор «Молодь дебатує», голова журі Ольга Пишель. Саме вона три роки тому привезла німецьку методику в Україну. «Крім того, ми навчаємо знаходити і диференціювати інформацію, адже одне з головних завдань проекту - розвивати у молоді критичне мислення», - додає Ольга Пишель.

Спочатку німецький формат дебатів в Україну привезла організація Internationales Haus Sonnenberg за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та методичної - проекту Jugend debattiert. У Німеччині методика працює з 2001 року, і зараз за нею дебатують сотні тисяч німецьких школярів, а на фінал приходить Президент Німеччини. У Харкові на фіналі теж буде офіційний представник Німеччини: Генеральний консул Німеччини в Донецьку (офіс у Дніпрі) Вольфганг Мьоссінгер і почесний консул Німеччини в Харкові Тетяна Гавриш.

«Переможці дебатів минулих років сьогодні не тільки навчаються в кращих вишах країни, вони стають суддями регіональних етапів і фіналу проекту. І я впевнена, що в майбутньому ми ще не раз почуємо їхні прізвища, - впевнена Ольга Пишель. - В Україні проект вже третій рік, але постійно набирає обертів. Я пишаюся тим, що українські дебати за цією методикою - найперші і наймасштабніші за межами Німеччини».

Розклад національного фіналу німецько-українського проекту «Молодь дебатує»

(Актова зала Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого, вул. Пушкінська, 77). Вхід - вільний.

16 лютого 13:00 - 18:00 - півфінал проекту. Тема: «Чи варто заборонити відеоігри з елементами насильницьких дій над живими істотами?».

17 лютого 10:30 - 13:30 - фінал проекту. Тема: «Чи варто впровадити в Україні електронне голосування на виборах?».

Додаткову інформацію можна дізнатися у партнера проекту - PR-агентства Bagels & Letters Тетяни Ландесман: [email protected], (063) 222-25-83, (095) 592-66-68. Координатор по роботі ЗМІ в регіонах - Тетяна Реуцька: (067) 251-95-09.

Довідка. Проект «Молодь дебатує» з'явився в Україні в 2016 році. Унікальну методику німецьких молодіжних дебатів Jugend debattiert її автори вперше дозволили використовувати іншою мовою. І в 2016 році в українській версії проекту брали участь 113 учнів з 8 шкіл 4 регіонів країни: Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Миколаївської областей. Переможцем фіналу став Едуард Білоусов з Дніпра.

У 2017 році проект продовжився в набагато більшому масштабі – вже 400 українських школярів спробували свої сили в дебатах. Вони представляли 25 навчальних закладів з 8 регіонів: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Сумської та Харківської областей. Переміг Максим Чеботарьов з Дніпра.

У 2018-2019 роках у проекті бере участь 42 школи і близько 800 дітей з 12 областей України: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Миколаївська, Львівська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Херсонська, Полтавська, Вінницька області.

Усього методику за всі три роки опанували понад 1000 українських школярів.