ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Понад 86% посівів озимих в області - в доброму та задовільному стані

08 лютого 2019 | 12:38

Про це під час брифінгу 8 лютого розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр.

За його інформацією, під урожай 2019 року посіяно 547,8 тис. га озимих зернових культур, що на 3,3% більше, ніж у 2017 році. У т.ч. посіяно 517,3 тис. га озимої пшениці. Сходи є на всіх засіяних площах.

«Умови перезимівлі озимих культур по області переважно складаються задовільно. Снігу в цьому році досить, покрив - від 15 до 45 см. Температурний режим був і зберігається нормальним. Складаються дуже сприятливі умови для того, щоб рослини перебували в стані зимового спокою, - розповів Олександр Нездюр. - Дослідження показують, що рослини знаходяться в прекрасному стані, запас вуглеводів відповідає на 100%. Якщо погодні умови сприятимуть і комплекс агроробіт буде проведено правильно, на нас чекає непоганий урожай».

Олександр Нездюр також зазначив, що стан озимих культур набагато кращий у порівнянні з минулим роком. Агрономічними службами районів спільно з представниками центру наукового забезпечення постійно проводиться моніторинг стану посівів озимих культур.

На сьогодні в хорошому стані перебуває 37,1% (202,4 тис. га) площі посівів озимих культур, у задовільному - 49,6% (270,7 тис. га), слабкі та зріджені - 13,3% (72,4 тис. га).

Завдяки сприятливим умовам цього року, вологозабезпеченню, рослини мають всі передумови для успішного розвитку, особливо на площах, де азотні добрива були внесені вчасно.

Аграріям області рекомендовано забезпечити індивідуальний підхід до кожного полю.

Фото

Теги: озимі посіви врожай

Версія для друку Поділиться:


Вверх