ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Рятувальники радять рибалкам не виходити на кригу

07 лютого 2019 | 12:23

Правила безпеки на водоймищах нагадали під час брифінгу 7 лютого.

За словами начальника Управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Харківській області Сергія Колосовського, у зимовий період 2014-2015 років загинуло 16 осіб, у 2016 – 2017-му – 3 особи, у 2017 – 2018-му загиблих не було, а цієї зими вже загинула одна людина (у смт Боровій на Червонооскільському водосховищі). 

«Також у цю суботу врятовано двох хлопчиків 14 років. Вони пішли гуляти на водосховищі та зайшли на середину водойми. Хлопці відчули, що під ними почав прогинатися лід, і подзвонили 101. Було вислано рятувальників, і дітей вдалося врятувати», - розповів Сергій Колосовський.

Цієї зими рятівникам надійшло ще 4 аналогічні виклики. 

«У рибалок завжди має бути з собою жилет та довга мотузка, які у разі виникнення надзвичайної ситуації можуть врятувати життя, - зазначив Сергій Колосовський. – Але зараз товщина льоду небезпечна, й на нього виходити взагалі не можна».

За словами директора Департаменту цивільного захисту ХОДА Павла Пономаренка, в області проводиться системна роз’яснювальна робота щодо правил поводження на водоймищах, у тому числі і у зимовий період. 

«У Харківській області здійснюється системна робота щодо запобігання загибелі на воді. Найбільш критичні періоди - початок зими, коли рибалки виходять на перший лід, а також навесні – з початком льодоходу», - сказав Павло Пономаренко. 

За його інформацією, при підготовці до осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу та весняної повені Харківським регіональним центром з гідрометеорології на гідрологічних постах ведеться спостереження за водним і льодовим режимом на річках області, Печенізькому і Червонооскільському водосховищах. 

«З метою підготовки до весняної повені та льодоходу в 2019 році розпочата робота щодо огляду гідротехнічних споруд, водопровідних каналів, зливових систем», - розповів Павло Пономаренко.

Так, для ліквідації можливих наслідків льодоходу, повені та паводків, може бути залучено 1372 одиниці спеціальної техніки, 132 пересувні дизельні електростанції, 92 мотопомпи, 297 одиниць плавзасобів.

Також Павло Пономаренко нагадав, що цього року планується почати роботу з відновлення діяльності деяких стаціонарних рятувальних постів в області, зокрема - у Старому Салтові.

Фото

Теги: брифінг дснс крига правила безпеки водоймища

Версія для друку Поділиться:


Вверх