Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Жителі Харківщини можуть пройти щеплення проти кору безкоштовно

Жителі Харківщини можуть пройти щеплення проти кору безкоштовно

Про це під час брифінгу 29 січня повідомив начальник Управління охорони здоров’я ХОДА Богдан Федак.

За його інформацією, минулого року на кір захворіло 627 людей (приблизно порівну – дітей та дорослих). Цього року лише за січень зафіксували 281 випадок (119 дітей, 162 дорослих).

«Захворюваність на кір серед дорослих зростає. На жаль, кір є дуже контагіозною хворобою. Дійсно, і раніше хворіли на кір. Але не було такої великої кількості випадків. Традиційно найбільша захворюваність на кір завжди спостерігалася на Західній Україні. Так, якщо минулого року на Харківщині було 627 випадків кору, то на Львівщині - 11800.  Також хочу сказати, що левова частина дорослих, які захворіли на кір цього року, це ті, хто відпочивав на Західній Україні», - розповів Богдан Федак.  

Він акцентував увагу на тому, що голова ХОДА Юлія Світлична дала завдання мобілізувати всі сили та резерви, щоб не допустити в регіоні епідеміологічної напруженості.

«У нас зараз немає загрозливої епідеміологічної ситуації, - сказав Богдан Федак. -  Якщо населення зверне увагу на наші вмовляння, пропозиції проводити щеплення своїм дітям і самим також, звичайно, ситуація покращиться дуже швидко. Дорослі, до речі, кір переносять набагато важче, ніж діти». 

За даними Управління охорони здоров’я, в районах області зараз щеплення мають 82% дітей, у місті Харків – 71%.

«Вакцина є, бельгійська, гарної якості. На сьогодні маємо біля 89 тисяч доз. Тобто є можливість провакцинувати 89 тисяч людей. Вакцина безкоштовна для всіх. Якщо людина йде на вакцинацію здоровою, жодних ускладнень не буде. У цілому щеплень і дорослим, і дітям робиться достатньо, крім певних районів. Але ми їх підтягнемо найближчим часом», - сказав Богдан Федак.