Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові відбудеться концерт «Класика без кордонів»

У Харкові відбудеться концерт «Класика без кордонів»

1 лютого напередодні китайського Нового року Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» виступить під керівництвом китайського диригента Го Сінхуа.

У програмі концерту «Класика без кордонів» зі сцени Будинку Алчевських прозвучить музика українських, європейських та китайських композиторів - маловідома в Україні. Та не лише це буде «родзинкою» для гостей. Зі сцени зникнуть звичні білі куліси і «задник». Жодного елементу білого кольору не буде і в одязі оркестрантів. Про це, за словами організаторів, їх попросив сам диригент. У цьому немає нічого дивного, вважає директор МАСО «Слобожанський» Олена Єрьоміна, адже наближається китайський Новий рік, а в китайській культурі білий колір вважається траурним.

На думку диригента Го Сінхуа, головною метою заходу є подальше зміцнення давньої дружби між китайським і українським народами і культурних зв'язків між Україною і Китаєм.

Тому концертну програму прикрасять знані й улюблені українськими глядачами шедеври українських та європейських композиторів - «Маленька нічна серенада» Вольфганга Амадея Моцарта, «Полька-піцикато» Йоганна Штрауса, Увертюра до опери «Руслан і Людмила» Михайла Глінки, «У печері гірського короля» Едварда Гріга, а також Сюїта №4 «Українські танці» Левка Колодуба. Диригент впевнений, що таке поєднання шедеврів європейської та української класичної музики з поки ще маловідомими в Україні творами китайських композиторів зроблять програму концерту дуже цікавою.

Захід пройде в Будинку Алчевських (вул. Жон Мироносиць, 13) 1 лютого. Початок - о 19:00.

Довідка. Го Сінхуа (Guo Xinghua) – музичний директор і диригент Національного оркестру Китайської академії кіно і телебачення в місті Хендянь, провінція Чжецзян. Учень іменитого китайського диригента Ху Бін Сюя. На даний час отримує ступінь магістра в Харківському державному університеті імені Г.С. Сковороди (факультет мистецтв). У 2002 році Сінхуа закінчив Тяньцзінську консерваторію і того ж року приєднався до Національного оркестру провінції Гуандун, як виконавець головної партії Suo na. У складі оркестру він брав участь у сотнях концертів як у Китаї, так і за кордоном - в Австрії (Віденська золота зала), Німеччині, Чехії, Швейцарії, Бельгії, Японії, Таїланді та інших країнах. У серпні 2013 року Сінхуа переводиться до Китайського інституту кіно і телебачення міста Хендянь, де створює національний оркестр і особисто стає організатором кількох концертів. У 2017 році Го брав участь у програмі «Талановиті диригенти Китаю». Го Сінхуа - володар спеціального призу Міністерства культури Китаю - Wenhua Grand Awards.