Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Приписку у військкоматах Харківської області вже пройшли 2,5 тисячі юнаків

Приписку у військкоматах Харківської області вже пройшли 2,5 тисячі юнаків

Приписна кампанія на Харківщині триває з 1 січня до 31 березня. Загалом приписці підлягають 7793 юнаки 2002 року народження.

Про це розповіли під час брифінгу 25 січня директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов та військовий комісар Харківського обласного військкомату Юрій Калгушкін.

«Станом на 25 січня прибули до призовних пунктів і пройшли медичну комісію 2460 юнаків – це 31% від загальної кількості. З них не придатні для служби за станом здоров’я 39 чоловік, направлені на медичне обстеження 879. 12 виявили бажання служити за контрактом по досягненню 18 років, 23 хочуть вступати до військових вишів», - уточнив Юрій Калгушкін.

Він наголосив, що приписне посвідчення (або військовий квиток, який видається у разі непридатності) є необхідним документом для вступу у заклади вищої освіти.

«Після 31 березня отримати цей документ юнаки не зможуть – і в такому разі не зможуть подати документи для вступу у виш. Треба враховувати це», – підкреслив військовий комісар.

Також він повідомив про нововведення для контрактної служби, які діють з 1 січня. Зокрема, це стосується грошового забезпечення військовослужбовців.

«З цього року воно підвищене мінімум на 30%. Наприклад, якщо раніше рядовий склад отримував мінімально 7800 грн, то тепер – 10800 грн. Сержантський склад відтепер отримуватиме мінімум 11500 грн, рядовий склад, який несе службу в десантно-штурмових частинах або військовій піхоті, – мінімум 11000, у силах спецоперацій – 14200, - навів дані Юрій Калгушкін. - Враховуючи забезпечення одягом, харчуванням, компенсацію найму житла, медичне забезпечення та інші соціальні гарантії, вважаю, що це цілком конкурентна заробітна плата».

Крім того, при складанні першого контракту рядовим виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 14000 грн, сержантському складу – 15800, офіцерському – понад 17000 грн.