Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Дію меморандуму про співпрацю між ХОДА та Харківським антикорупційним центром подовжено

Дію меморандуму про співпрацю між ХОДА та Харківським антикорупційним центром подовжено

Підсумки спільних дій щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів підбили 25 січня.

Керівник апарату ХОДА Вікторія Белявцева нагадала, що меморандум про співпрацю підписали в лютому минулого року голова ХОДА Юлія Світлична та заступник голови правління ГО «Харківський антикорупційний центр» Ігор Черняк.

«Було видано розпорядження голови ХОДА Юлії Світличної щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг з використанням електронної системи ProZorro. Саме цим розпорядженням порогову планку було зменшено до 50 тисяч гривень», - розповіла Вікторія Белявцева.

За її інформацією, всі показники, які були закладені в меморандумі, виконані. Моніторинг виконання розпорядження голови ХОДА проводився постійно. 

«Коли ми підписували меморандум, ставили перед собою мету збільшити економію бюджетних коштів і прозорість у сфері публічних закупівель Харківської області, - зазначив Ігор Черняк. – Найбільша перемога, яку вдалося здобути в 2018 році, - це суттєве збільшення конкурентних торгів на допорогових закупівлях, коли розпорядники бюджетних коштів самостійно в добровільному порядку використовують електронну систему. Головні переваги: економія коштів, уникнення корупційних ризиків. Також відкривається більше можливостей для участі бізнесу в конкурентних торгах». 

Як повідомив директор Департаменту економіки й міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос, у 2018 році всіма замовниками Харківської області було проведено 69265 закупівель, з яких 9289 - конкурентні торги (ті, які підпадають під дію закону про публічні закупівлі).

«Загальна сума проведених торгів - 37,3 млрд грн, з яких 18,9 млрд грн – сума торгів, що підпадають під дію закону. Економія коштів за результатами завершених конкурентних закупівель склала 1,1 млрд грн (5,7%)», - сказав Андрій Колос.

Стосовно структурних підрозділів ХОДА та РДА, зазначив Андрій Колос, було проведено 1324 відкритих конкурентних торги, очікувана вартість яких - 2,6 млрд грн, підтверджена економія - 177 млн, що сягає 6,8 %. Також було проведено 1295 допорогових конкурентних торгів на 193 млн. Вартість економії сягає 13,5 млн, що майже на 9 млн більше ніж минулого року.

«Харківська область два роки поспіль входить до п’ятірки областей, що займають провідні позиції й за кількістю проведених закупівель, й за вартістю, й за підтвердженою економією», - повідомив Андрій Колос. 

Також у ході зустрічі презентували меморандум про співпрацю на 2019 рік між ХОДА та ГО «Харківський антикорупційний центр».

«Ми продовжуємо той поступ, який було задано в 2018 році. Упевнений, що показники за 2019 рік будуть ще якіснішими. А ті рекомендації, які нам буде надавати громадськість, прийматимемо до уваги та реалізовуватимемо протягом 2019-го», - додав Андрій Колос.

«Мені дуже приємно, що ті показники та плани, які ставилися в 2018 році, не залишилися виключно на папері, що вони почали реалізовуватися. Мені дуже приємно, що ми продовжуємо нашу співпрацю на 2019 рік і ставимо реальні та здійсненні плани. Хотів би, щоб та співпраця, яка на даний час є між нашою громадською організацією та Харківською облдержадміністрацією, була й надалі ефективною», - сказав Ігор Черняк.