ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Пісні Української революції 1917-1921 рр., які не звучали майже століття, викладено у вільний доступ

23 січня 2019 | 10:44

Цей аудіоальбом - спільний проект Українського інституту національної пам’яті, народного артиста Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька».

Аудіоальбом, над яким музиканти працювали майже рік, отримав назву «Пісні Української революції» (пісні можна: слухатизавантажувати).

«Пісні Української революції» – це ще один нестандартний підхід до популяризації української історії. Адже українці мають почути голоси тієї доби, щоб пізнати дух, ідеали, прагнення та перемоги Української революції 1917-1921 років. Ті люди, які боролися за свою державу тоді, подібні до теперішніх воїнів, які боронять свободу і незалежність України від новітніх зазіхань давнього ворога нині», – говорить голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Авторами більшості пісень, що увійшли до альбому, є класики української літератури, такі як Олександр Олесь, Грицько Чупринка, Микола Вороний, Христя Алчевська та інші. Композитори – Кирило Стеценко, Микола Леонтович, Олександр Кошиць, Яків Степовий, Павло Синиця, Костянтин Богуславський, Левко Ревуцький.

«Твори, що увійшли до цієї музичної збірки – це частка моєї тридцятилітньої праці пошуку правдивих музичних пам'яток про ту, унікальну своїм національним пробудженням, епоху, - розповідає музикант, кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко. - Усі ці твори були активно співані на великих і малих сценах України в часі 1917-21 років на урочистих подіях, військових мітингах, при відновленні «Просвіт», відкритті гімназій та університетів. Багато творів були забуті і не звучали в Україні майже століття».

Теги: революція пісні

Версія для друку Поділиться:


Вверх