Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ХНАТОБ увійшов до організації Opera Europa, що об'єднує оперні театри та фестивалі з 43 країн

22 січня 2019 | 19:38

Урочиста церемонія підписання договору про приєднання Схід OPERA до організації Opera Europa відбулась 22 січня.

Той факт, що підписання відбулось саме в День Соборності України, символічним назвала голова ХОДА Юлія Світлична.

«Мені надзвичайно приємно, що Схід OPERA – єдиний оперний національний театр на сході нашої держави – сьогодні доєднався до міжнародної організації Opera Europa і має відкриття нових можливостей. Адже Схід OPERA зарекомендував себе дуже позитивно на міжнародній арені. Для того, щоб розвиватися, театру потрібно було залучати нові шляхи та підходи. І сьогоднішнє підписання, сподіваюся, стане новим стимулом та новим витком у розвитку Схід OPERA та в розгалуженні культурної мережі Харківської області».

Директор Opera Europa Ніколас Пейн відзначив, що Харківський національний театр опери та балету не тільки отримає позитивні результати від приєднання для організації, але й сам багато привнесе до неї.

«Це взаємна робота, взаємна вигода. Ми обмінюємося успішними практиками в господарській діяльності та мистецтві. Можемо обмінюватися й виробництвом продукції. І я думаю, що ми можемо допомогти в просуванні українського мистецтва в Європі», - відзначив Ніколас Пейн.

Opera Europa об’єднує близько 200 оперних театрів та фестивалів з 43 країн. Приєднання до організації відкриває широкі можливості співпраці з відомими режисерами, диригентами, солістами, а також участі в найбільших міжнародних фестивалях. Також Opera Europa надає своїм учасникам можливості онлайн-трансляцій вистав, доступ до форумів, щорічних конференцій, інформаційних ресурсів (електронних баз даних, списків розсилки, списків ключових співробітників театрів для полегшення спілкування) тощо.

Після урочистого підписання договору про приєднання Схід OPERA до організації Opera Europa учасники заходу відвідали оперну виставу «Мазепа». ЇЇ харків'яни вперше в Україні поставили за українським лібрето, співавтором якого є Лонгин Цегельський - один з ініціаторів Акту Злуки, підписаного 22 січня 1919 року.

Перед початком вистави Юлія Світлична привітала всіх гостей ХНАТОБу з Днем Соборності України та з важливою подією, що відбулась у житті театру. Вона також передала державну нагороду – орден «За заслуги» ІІІ ступеня - першому заступнику генерального директора ХНАТОБу Ігорю Тулузову та вручила відзнаки ХОДА співробітникам театру.

Більше фото


Теги: хнатоб світлична пейн opera europa

Поділиться:Схожі новини