Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У ХОДА обговорили хід будівництва сільських медичних амбулаторій

У ХОДА обговорили хід будівництва сільських медичних амбулаторій

Селекторна нарада відбулася 17 січня за участю заступників голови ХОДА Михайла Черняка та Вадима Данієляна.

Нараду провели за підсумками засідання в Мінрегіоні, участь в якому взяв Михайло Черняк. Під час заходу Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко відзначив Харківську область, як одну з лідерів з впровадження реформи сільської медицини.

«Питання сільської медицини - одне з пріоритетних. Ми працюємо над тим, щоб запустити амбулаторії, які будуть надавати реальні медичні послуги населенню на місцях», - сказав Михайло Черняк.

У 2018 році на території Харківської області розпочато будівництво 30 об’єктів: 13 амбулаторій з житлом для 1 сімейного лікаря та 17 – з житлом на 2-х лікарів. Усього на території області заплановано відкрити 50 нових амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Відповідне розпорядження підписала голова ХОДА Юлія Світлична 30 травня 2018 року.

«Запорука вчасного та якісного будівництва – особиста участь голів РДА в будівництві сільських медичних амбулаторій, - зазначив Вадим Данієлян. - У нас вже є лідери – чотири райони, що проводять будівництво згідно з графіком, при цьому не забуваючи про якість. Це Краснокутський, Балаклійський, Харківський та Зачепилівський райони».

Заступник директора Департаменту капітального будівництва ХОДА Володимир Норчак акцентував увагу учасників селекторної наради на тому, що однією з важливих складових будівництва є облаштування інженерних систем.

«Це 50 % роботи. Сільські медичні амбулаторії, що будуються на території області, повинні бути сучасними та комфортними. Не лише для пацієнтів, а й для лікарів», - сказав Володимир Норчак.

Також Михайло Черняк нагадав, що Харківщина є однією з перших п’яти областей, де буде впроваджено телемедицину. В результаті пацієнти в амбулаторіях зможуть отримати консультації не тільки сімейних лікарів, але й вузьких спеціалістів.

«Нові амбулаторії також будуть активно долучатися до цього нововведення», - зазначив Михайло Черняк.