ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Голова ХОДА зустрілась з Міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки

15 січня 2019 | 21:42

Юлія Світлична та Мирослав Лайчак обговорили подальший розвиток відносин між Харківщиною та Словаччиною.

Відкриваючи зустріч, голова ХОДА проінформувала Міністра закордонних та європейських справ Словацької Республіки, який у 2019 році є також діючим головою ОБСЄ, про безпекову ситуацію в регіоні, роботу з внутрішньо переміщеними особами та показники соціально-економічного розвитку області. Зокрема, Юлія Світлична відзначила промислове зростання, що спостерігається в регіоні.

«Машинобудування зростає вже 27-й місяць поспіль. За останній рік нам вдалося створити понад 7000 робочих місць, з них 2000 – саме в промисловості», - навела дані керівник області.

Мирослав Лайчак відзначив, що Україна є першою країною, яку він відвідує в статусі діючого голови ОБСЄ, та акцентував, що на Харківщині він уже вдруге за три останні місяці.

«Коли я готувався до свого візиту в жовтні, був надзвичайно приємно здивований тим, яким чином тут розвиваються відносини – змістовно – між Харківським регіоном та Словаччиною, - відзначив Міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки. – Є побратимські стосунки між Трнавою та Харківською областю, але є й новітні шляхи кооперації, наприклад, у сфері охорони здоров’я. Мені розповіли про той розвиток, якого ви добилися у своєму регіоні. Я хотів би, звичайно, привітати вас із цим досягненням».

Мирослав Лайчак відзначив значні перспективи для подальшого розвитку відносин між Харківською областю та Словаччиною та виразив упевненість у тому, що відкриття у Харкові Почесного консульства Словацької Республіки матиме позитивний вплив на цей процес.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Юлія Світлична наголосила, що Харківська область активно розвиває міжнародні відносини, адже встановлення нових зв’язків – це відкриття нових можливостей. Вона позначила пріоритетні напрямки співробітництва зі Словаччиною.

«Сьогодні ми ставимо такі пріоритети: відкриття нових промислових майданчиків, розвиток машинобудування, харчової промисловості, проектів енергозаощадження, а також освітніх програм, - сказала голова ХОДА. - Плюс 35% до минулого року в наших торгових відносинах зі Словаччиною – це лише початок співпраці».

Більше фото

Фото

Теги: світлична словаччина міністр лайчак зустріч

Версія для друку Поділиться:


Вверх