Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Голова ХОДА зустрілась з Міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки

Голова ХОДА зустрілась з Міністром закордонних та європейських справ Словацької Республіки

Юлія Світлична та Мирослав Лайчак обговорили подальший розвиток відносин між Харківщиною та Словаччиною.

Відкриваючи зустріч, голова ХОДА проінформувала Міністра закордонних та європейських справ Словацької Республіки, який у 2019 році є також діючим головою ОБСЄ, про безпекову ситуацію в регіоні, роботу з внутрішньо переміщеними особами та показники соціально-економічного розвитку області. Зокрема, Юлія Світлична відзначила промислове зростання, що спостерігається в регіоні.

«Машинобудування зростає вже 27-й місяць поспіль. За останній рік нам вдалося створити понад 7000 робочих місць, з них 2000 – саме в промисловості», - навела дані керівник області.

Мирослав Лайчак відзначив, що Україна є першою країною, яку він відвідує в статусі діючого голови ОБСЄ, та акцентував, що на Харківщині він уже вдруге за три останні місяці.

«Коли я готувався до свого візиту в жовтні, був надзвичайно приємно здивований тим, яким чином тут розвиваються відносини – змістовно – між Харківським регіоном та Словаччиною, - відзначив Міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки. – Є побратимські стосунки між Трнавою та Харківською областю, але є й новітні шляхи кооперації, наприклад, у сфері охорони здоров’я. Мені розповіли про той розвиток, якого ви добилися у своєму регіоні. Я хотів би, звичайно, привітати вас із цим досягненням».

Мирослав Лайчак відзначив значні перспективи для подальшого розвитку відносин між Харківською областю та Словаччиною та виразив упевненість у тому, що відкриття у Харкові Почесного консульства Словацької Республіки матиме позитивний вплив на цей процес.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Юлія Світлична наголосила, що Харківська область активно розвиває міжнародні відносини, адже встановлення нових зв’язків – це відкриття нових можливостей. Вона позначила пріоритетні напрямки співробітництва зі Словаччиною.

«Сьогодні ми ставимо такі пріоритети: відкриття нових промислових майданчиків, розвиток машинобудування, харчової промисловості, проектів енергозаощадження, а також освітніх програм, - сказала голова ХОДА. - Плюс 35% до минулого року в наших торгових відносинах зі Словаччиною – це лише початок співпраці».

Більше фото