Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харківській області підбили підсумки роботи з розвитку територій у 2018 році

У Харківській області підбили підсумки роботи з розвитку територій у 2018 році

За участю заступника голови ХОДА Михайла Черняка в Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл на тему реалізації реформи місцевого самоуправління та децентралізації.

До діалогу були запрошені керівники структурних підрозділів ХОДА, голови ОТГ та деякі керівники районів області.

На початку засідання Михайло Черняк привітав присутніх від імені керівника області Юлії Світличної та підкреслив значення втілення реформ місцевого самоврядування та децентралізації.

«Завдяки ініціативі Президента України Петра Порошенка, підтримки уряду, а також проведеній роботі на місцях, маємо плідні результати. Особливо вдячний тим головам районів та ОТГ, які не побоялися брати на себе відповідальність й отримали нові можливості та ресурси, щоб покращити життя людей. Ці нововведення - новий підхід в управлінні й можливість позбавитися деяких болючих моментів, які наразі є в сільській місцевості», - наголосив Михайло Черняк.

Він також зазначив, що до позитивних змін можна віднести зростання місцевих бюджетів, які в середньому в порівнянні з минулим роком зросли у 2,2 раза, модернізацію органів влади та підвищення якості надання послуг населенню, розвиток соціальних об’єктів.

«Завдяки збільшенню місцевих бюджетів, а також залученню іноземних інвестицій в ОТГ, ми говоримо про нові можливості в розвитку соціальної сфери, сфер охорони здоров’я та культури. Зрештою, позитивні зміни, які відбуваються в кожній громаді, працюють на розвиток області та країни в цілому», - сказав заступник голови ХОДА.

За даними директора Центру розвитку місцевого самоврядування Діани Баринової, наразі в області створено 18 ОТГ, зокрема, 6 громад об’єдналися минулого року. Всього на територіях ОТГ проживає майже 300 тис. громадян.

«У 2018 році спільними зусиллями було зроблено великий крок – усунуто білі плями на території області та покрито 100% перспективним планом. Попереду велика робота, яка стосується потреби актуалізації перспективного плану, адже цей рік – останній для добровільного об’єднання громад», - наголосила Діана Баринова.

Також, за словами директора Центру розвитку місцевого самоврядування, Харківщина сьогодні посідає перше місце в Україні за кількістю ОТГ, в яких проживає понад 5 тис. жителів, а це вагомий результат спроможності громад.

«У минулому році була проведена консолідована робота команди на обласному рівні – ми провели 356 заходів (тренінги та семінари) для більш ніж 11 тис. учасників. Я дуже вдячна керівництву ХОДА та обласної ради за підтримку. Попереду в нас багато спільної роботи», - сказала Діана Баринова.