ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

НБУ вводить в обіг пам'ятну монету «100 років Акту Злуки – соборності українських земель»

15 січня 2019 | 11:30

НБУ вводить в обіг пам'ятну монету «100 років Акту Злуки – соборності українських земель»

Монета номіналом 5 гривень вводиться в обіг з 17 січня.

Вона присвячена урочистому проголошенню акта про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу, яке сталось 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, під яким - напис «Україна»; у центрі на дзеркальному тлі - шрифтова композиція з абревіатур «УНР/ЗУНР», літери яких декоровані характерними орнаментами; унизу на матовому тлі - номінал «5/ГРИВЕНЬ», по боках від якого - стилізований рослинний орнамент, рік карбування монети - 2019 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч на дзеркальному тлі).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено фрагмент Акта Злуки. Латентним зображенням на тексті проглядається зображення Тризуба. Ліворуч і праворуч від напису розміщено медальйони із зображеннями символів земель: лева - Західної України (ліворуч) та Архангела Михаїла - центральної України (праворуч), від яких угору йде стилізований рослинний орнамент у вигляді лаврових галузок, унизу - напис півколом «100 РОКІВ АКТУ ЗЛУКИ».

Фото

Теги: нбу монета

Версія для друку Поділиться:


Вверх