Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

За три роки промислові підприємства області наростили випуск продукції на 14%

11 січня 2019 | 14:59

У цілому по Україні зростання виробництва за цей період втричі нижче - 4,9%.

Так, обсяг реалізованої промислової продукції підприємств Харківщини за 11 місяців 2018 року склав 169,4 млрд грн. Це на 20 млрд (або 13,4%) більше, ніж за аналогічний період попереднього року. За 9 місяців минулого року прибуток прибуткових підприємств Харківщини склав 5,6 млрд грн. Середня заробітна плата на промислових підприємствах протягом року збільшилася на 21% і за 11 місяців 2018 року склала 8 тис. грн.

«Промисловість Харківщини - це 70% бюджетних надходжень, 30% робочих місць області та 60% усього прибутку економіки області. У промисловості працює понад 155 тисяч жителів області. Тому можемо з упевненістю сказати, що розвиток промисловості - це база регіональної економіки. Від її зростання залежить розвиток регіону в цілому, - підкреслила глава ХОДА Юлія Світлична. - Працюємо з кожним підприємством області, і у кожного є наші підтримка і контроль - як у виробничих питаннях, так і в соціальних. За три останні роки маємо зростання виробництва в машинобудуванні області. Бачимо перспективи і робимо все, щоб підприємства Харківської області були завантажені».

Якщо розрахувати кумулятивне зростання виробництва, то за 3 останні роки харківська промисловість наростила випуск продукції на 13,9%. Найбільше зростання випуску продукції демонструють галузі хімічної продукції, виробництва виробів з деревини, машинобудування та фармації.

«За підсумками останніх трьох років найбільш ефективно працює наш машинобудівний комплекс. За 9 місяців 2018-го прибуток машинобудівної галузі склав понад 2 млрд грн - це майже 60% всього прибутку промислового комплексу», - зазначила керівник області.

Великий імпульс до розвитку харківських машинобудівних підприємств дав щорічний Міжнародний економічний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи».

У 2017 році в рамках форуму було укладено низку великих контрактів в енергомашинобудівній сфері на загальну суму понад 5,5 млрд грн. Це дало можливість завантажити в 2018 році на 100% два найбільш потужних підприємства регіону - АТ «Турбоатом» і ДП «Електроважмаш».

У 2018 році на форумі було укладено угод більш ніж на 6 млрд грн, і досягнуті домовленості про інвестиційні наміри ще на 250 млн дол. США, підписані 2 меморандуми про співпрацю.

«Все це дозволить завантажити наші підприємства на 2019-2020 роки, гарантує стабільність і подальший розвиток енергомашинобудівного комплексу Харківської області», - сказала Юлія Світлична.

Крім того, високий ступінь завантаженості мають підприємства оборонно-промислового комплексу Харківської області.

Завдяки активній співпраці обласної адміністрації та концерну «Укроборонпром» у рамках програми імпортозаміщення в оборонній сфері в Харківській області сформовано «оборонний кластер», ядром якого став ДП «Завод імені В.О. Малишева». Це дозволило підприємству ввійти в трійку найбільших машинобудівних підприємств області.

Також керівництву області вдалося залучити до виконання державного оборонного замовлення майже півтори сотні суміжних підприємств, серед яких - «Комунар», «Турбоатом», «Південкабель», ЛКМЗ, Вовчанський агрегатний завод, «Хартрон» і ін.

Крім того, починаючи з 2014 року, в області велика робота ведеться над розширенням ринків збуту і асортименту продукції. Наприклад, завод «Південкабель» сьогодні поставляє продукцію в Польщу, Францію і Нідерланди. Інтерес для країн Євросоюзу викликає продукція тракторного заводу - в минулому році ХТЗ відвідала делегація представників 24 дипломатичних місій країн-членів ЄС. Активно завойовують європейський ринок і ринки країн Північної Америки та Східної Азії підприємства Індустріальної групи УПЕК.


Теги: світлична промисловість машинобудування

Поділиться:Схожі новини