Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині успішно реалізується низка програм за підтримки Євросоюзу

На Харківщині успішно реалізується низка програм за підтримки Євросоюзу

Про це під час брифінгу 11 січня повідомила директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону ХОДА Надія Кривицька.

Зокрема, Харківська область бере участь у Програмі «U-LEAD з Європою» за двома основними напрямками: підтримка децентралізації та підтримка створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг.

«В області відкрито та активно працює Центр розвитку місцевого самоврядування, в якому для представників ОТГ проводяться тренінги, семінари, наради, воркшопи, конференції, робочі зустрічі, круглі столи та організовуються навчальні поїздки. Також центр активно сприяє процесу об’єднання громад та створення нових ОТГ, - розповіла Надія Кривицька. - У рамках другого компоненту програми м.Первомайський, Мереф’янська та Старовірівська ОТГ отримують інституційну допомогу на створення та модернізацію ЦНАПів. До 31 січня триває прийом заявок у рамках третього раунду відбору учасників програми. Ми закликаємо громади Харківської області до участі у відборі».

Також в області реалізуються програми ЄС: у сфері культури - Creative Europe, освіти - Erasmus+ та розвитку інновацій - Horizon 2020.

Зокрема, участь у 21 проекті Програми ЄС Erasmus+ беруть вісім закладів вищої освіти Харківщини: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Національний аерокосмічний університет «Харківський авіаційний інститут» ім. М.Є. Жуковського, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого, Харківський державний університет харчування та торгівлі, Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія», Український державний університет залізничного транспорту.

«Тематика проектів пов’язана з впровадженням європейських політик у різних галузях економіки (від інформаційних систем та екології до психології та соціології), розробкою нових навчальних програм та курсів, академічною мобільністю (викладацькими та студентськими обмінами між університетами)», - відзначила Надія Кривицька.

Програма Horizon 2020 реалізує проекти у галузі науки та технологій. Науково-дослідні установи Харківської області беруть участь у проектах з досліджень та інновацій у галузі енергетичної безпеки, ядерних досліджень, авіації, захисту прав людини (гендерний аспект).

У рамках Програми Horizon 2020 реципієнтами від Харківщини планується залучити понад 800 тис. євро.

Окрім того, в рамках ініціативи EU4Business у м. Харкові на базі Харківської торгово-промислової палати з грудня 2016 року працює Центр підтримки бізнесу, метою діяльності якого є підтримка та навчання представників бізнесу регіону, ознайомлення з можливостями та умовами отримання фінансових ресурсів від Європейського банку реконструкції та розвитку. У центрі або за його підтримки проводяться семінари, тренінги, форуми, виставки тощо.

Протягом 2018 року активну підтримку Харківському регіональному гендерному ресурсному центру надавав Генеральний директорат з міжнародного співробітництва та розвитку (DEVCO), зокрема - у закладі було проведено ремонт та облаштування приміщень.

Також Надія Кривицька нагадала, що у сфері безпеки протягом 2017-2018 років у рамках співпраці з КМЄС (Консультативної місії ЄС) європейські фахівці надавали консультативну допомогу та поширювали європейські практики та досвід для фахівців Національної поліції, ДСНС, сприяли запровадженню європейських практик у сфері цивільної оборони.