ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Від будинків творчості до філармонії: на Харківщині створюють умови для розвитку культури та мистецтва

10 січня 2019 | 15:39

Від будинків творчості до філармонії: на Харківщині створюють умови для розвитку культури та мистецтва

Підтримка гуманітарної сфери – запорука сталого економічного розвитку, впевнена керівник області Юлія Світлична, за ініціативи якої минулий рік на Харківщині став роком відновлення культурної інфраструктури.

«Минулого року ми звернули пильну увагу на розвиток сфери культури в області, - розповіла голова ХОДА Юлія Світлична. - Системно підходимо до цієї роботи, зміцнюючи заклади як в обласному центрі, так і в районах. Було відновлено близько 200 будинків культури. По деяких об’єктах провели капітальні ремонти, по деяких – поточні. Наприклад, Барвінківський будинок культури реконструювали повністю, відновлено заклади в Сахновщинському, Коломацькому, Кегичівському районах. Ці заклади не бачили ремонтів по 30-40 років, там не було жодних умов для занять та концертів. Виправляємо цю несправедливість – культура не може фінансуватися за залишковим принципом».

Що стосується закладів культури обласного та державного рівня - всім театральним і концертним установам надається підтримка з обласного бюджету.

Минулого року майже кожна театральна установа обласної власності отримала фінансову підтримку на проведення ремонтних робіт. Це заміна дахів, вікон, енергоощадні технології тощо. Так, наприклад, у театрі музкомедії відремонтували фасад, замінили опалення та дах, установили нові крісла в глядацькій залі. Проведено капітальний ремонт вхідної групи головного фасаду театру ім. Пушкіна та виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт будівлі театру. Замінено вікна та вхідні двері в театрі ляльок.

Безумовно, наймасштабніший проект, який реалізується в області у сфері культури, - це будівництво філармонії. Вже відкрито найкращу в Україні органну залу, незабаром відбудеться перший концерт у новій великій залі.

Крім того, за ініціативи Юлії Світличної з цього року буде збільшено зарплати робітникам обласних театрів і концертних установ.

«Ми знайшли можливість збільшити на 30% зарплату всім колективам, які сьогодні підпорядковуються області та мають статус академічних. Це велика кількість людей, і всі вони мають право на достойну оплату праці», - підкреслила Юлія Світлична.

Серед колективів, які отримуватимуть з 2019 року більші зарплати, - колективи театрів ім. Т.Г. Шевченка, ім. О.С. Пушкіна, ляльок ім. В.А. Афанасьєва, для дітей та юнацтва, музичної комедії, Молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський», Великий Слобожанський ансамбль пісні і танцю та Харківська обласна філармонія.

Також у 2018 році голова ХОДА за підтримки Адміністрації Президента та Міністерства культури домоглась того, щоб співробітники ХНАТОБу, який має статус національного вже 8 років, нарешті почали отримувати відповідні надбавки.

Теги: світлична ремонт культура будинок культури театр

Версія для друку Поділиться:


Вверх