ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Юлія Світлична взяла участь у нараді щодо створення безперешкодного середовища для людей з інвалідністю

03 грудня 2018 | 18:06

Загальнодержавний захід відбувся під головуванням Президента України 3 грудня.

Темою наради стало питання створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю. Також у рамках заходу Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України презентувало розроблені згідно з указами Президента України нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель та споруд» та відповідні законопроекти, які вносяться на розгляд Верховної Ради України.

Під час відкриття наради Президент України наголосив, що питання безбар'єрності стосується не тисяч і навіть не десятків тисяч людей в Україні, а 2 млн 630 тис. наших співгромадян. Президент відзначив, що на реалізацію принципів доступності має бути спрямована робота всіх без винятку органів влади.

«Ніколи до цього влада не приділяла стільки часу та стільки уваги проблемам людей з інвалідністю, - сказав Глава держави. - Забезпечення наскрізної участі людей з інвалідністю в житті соціуму є однією з ключових передумов становлення України як європейської держави».

Президент підкреслив, що розраховує на те, що наслідком реалізації проектів, що презентували в ході наради, стане прийняття програм доступності в усіх регіонах України.

Голова ХОДА Юлія Світлична, підбиваючи підсумки наради для відповідних структурних підрозділів ХОДА та служб області, наголосила на важливості порушеного питання та необхідності неухильного виконання всіх завдань, що пов’язані зі створенням безперешкодного середовища на Харківщині.

«Інклюзія в України продовжує набирати обертів. І створення сприятливих та належних умов як для людей з інвалідністю, так і для дітей з особливими освітніми потребами на рівні області та на рівні України є пріоритетом, - підкреслила голова ХОДА. - У нас за 3 роки зроблена вагома робота – як у місті Харків, так і по області в цілому. І за 3 роки нам вдалося скоротити кількість недоступних будівель на 1671. Цього недостатньо, й роботу потрібно продовжувати».

Юлія Світлична відзначила, що всі ті будівлі, які здаються в експлуатацію в області зараз, уже здаються з урахуванням всіх норм щодо доступності. Зокрема, повна доступність забезпечена в новій школі «Мобіль», яку збудували в селищі Пісочин Харківської області (першій школі, що була побудована в регіоні за останні 12 років).

«За оцінками керівництва держави, ця школа є однією з найкращих в Україні. Сподіваюся, що таку динаміку й такий курс ми продовжимо йт надалі, адже, окрім законодавчо врегульованих позицій, повинен бути ще й рівень виховання суспільства, - сказала Юлія Світлична. – Тож продовжуємо роботу».

Більше фото

Фото

Теги: світлична президент нарада доступність люди з інвалідністю

Версія для друку Поділиться:


Вверх