Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Законні права та інтереси жителів Харківської області жодним чином порушені не будуть

Законні права та інтереси жителів Харківської області жодним чином порушені не будуть

Це заявили в ході брифінгу в Харківській ОДА 27 листопада.

Учасниками заходу стали заступник голови ХОДА Олександр Скакун, начальник Харківського військового гарнізону Олександр Туринський, заступник начальника УСБУ в Харківській області Юрій Рябуха, заступник начальника ГУ Національної поліції в Харківській області Сергій Чиж, військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату Юрій Калгушкін, радник голови ХОДА з питань взаємодії з правоохоронними органами Сергій Стороженко та директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов.

За дорученням голови ХОДА Юлії Світличної брифінги в такому складі проходитимуть у щотижневому режимі – для інформування громадськості про ситуацію в області.

«Усі підрозділи та частини Збройних сил України, які дислокуються на території Харківщини, приведені до стану бойової готовності. Підрозділи СБУ та Головного управління Національної поліції в Харківській області переведені на посилений варіант несення служби. Прикордонники діють відповідно до закону «Про оборону та захист державного кордону України». Харківська обласна державна адміністрація сприяє всім правоохоронним структурам, силовому блоку, військовим частинам у здійсненні їх законної діяльності», - повідомив у ході брифінгу Сергій Стороженко.

За його інформацією, в області також посилено охорону об’єктів критичної інфраструктури (військових та транспортних, енергетичних, комунальних підприємств тощо).

Сергій Стороженко наголосив, що законні права та інтереси жителів Харківщини жодним чином порушені не будуть.

«Указом Президента не передбачено обмеження конституційних прав громадян. І на Харківщині ніхто цим займатися не буде, - підкреслив радник голови ХОДА. - Комендантська година не вводиться. Не треба носити з собою ніяких додаткових документів. По домівках ходити ніхто не буде, ніхто нікого не буде хапати, тягти та перевіряти. Немає жодних умов для того, щоб скасовувати спортивні заходи чи інші заходи, до яких звикли харків’яни (театральні вистави, походи до кінотеатрів тощо). Місто та вся область у цілому буде жити спокійно, розмірено – так, як і жила Харківщина до цього часу».

Юрій Калгушкін, у свою чергу, повідомив, що на даний час робота військових комісаріатів міста Харків та Харківської області проводиться в плановому режимі.

«Уточнюються облікові дані військовозобов’язаних оперативного резерву першої черги та оперативного резерву другої черги. Практично нікого ми зараз не викликаємо до військових комісаріатів – уточнюємо виключно в телефонному режимі», - повідомив Юрій Калгушкін.

Військовий комісар відзначив, що до військкоматів та до нього особисто постійно звертаються жителі Харківщини, які готові мобілізуватися до лав ЗСУ.

«Приїжджали, телефонували, приходили громадські організації патріотичного характеру, волонтерські організації - з бажанням прийти до військового комісаріату та призватися (або по частковій мобілізації, або на навчальні збори), - сказав Юрій Калгушкін. - Тільки за вчора близько 200 військовозобов'язаних зателефонували мені та виявили бажання захистити Україну. До кожного з 34 райвійськкоматів приходили вчора по 2-3 військовозобов’язаних та надходило до 10 дзвінків. На Харківщині є патріотичний настрій».

Учасники брифінгу запевнили жителів регіону, що обстановка в області залишається спокійною.