Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині відкрили Музей пам’яті жертв Голодомору

На Харківщині відкрили Музей пам’яті жертв Голодомору

Заклад було відкрито в рамках заходів до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні, що відбулися на Харківщині 24 листопада.

Перед відкриттям музею відбулось покладання квітів до Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору. До заходу долучилося керівництво області, представники духівництва й громадськості, ветерани ООС й волонтери.

Музей пам’яті жертв Голодомору став першим музеєм в Україні, що створений на території об’єднаної територіальної громади. Розташований заклад поруч із Меморіалом жертвам Голодомору.

«Ця дата – страшна подія в історії України, тому Харківська область серйозно готувалася до вшанування загиблих. Дуже кропітка робота проводилася з підготовки, нашими спеціалістами зібрано понад 60 аутентичних експонатів. Тут ви можете побачити унікальні предмети, документи та світлини тих часів, що були зібрані з усієї Харківщини», - зазначив заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

За його словами, експозиція музею розповідає про три хвилі голодоморів, що розгорнулися на українських землях: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр.

«Створення на Харківщині такого музею – це ідея голови Харківської ОДА Юлії Світличної. Саме за її сприяння та при об’єднані зусиль обласної та місцевої влади ми змогли створити Музей пам’яті жертв Голодомору», - сказав Анатолій Бабічев.

Під час відкриття експозиції заступник голови ХОДА Михайло Черняк передав до музею другу книгу «Національна книга пам’яті жертв 1932-1933 років в Україні. Харківська область».

«Минуле видання книги пам’яті було надруковане майже 10 років тому. У другій книзі доповнений перелік жертв Голодомору 1932-1933 років, що проживали на той час на території Харківської області. Матеріал допрацьований спеціалістами, але й на даний момент він не повний. Усі ми знаємо, як факти на той час приховували, а насправді люди вмирали цілими селами. Ми й надалі працюватимемо над тим, аби відновити історичну справедливість. Наш народ повинен знати свою історію», - відзначив Михайло Черняк.

За його словами, до експозиції музею увійшли й речі людей, імена яких надруковані у виданні.

Нагадаємо, 24 листопада Харківщина також долучиться до Всеукраїнської акції «Запали свічку». О 16:00 на головній площі Харкова – площі Свободи - традиційно викладуть хрест зі свічок, щоб вшанувати пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Більше фото