ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У 2019 році в Шарівській садибі планують відновити тераси

20 листопада 2018 | 17:17

Про реалізацію обласної програми збереження архітектурної спадщини розповів під час брифінгу 20 листопада директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабінович.

Він зазначив, що комплексна пам'яткоохоронна програма була прийнята в області вперше - на початку цього року.

«Цьому передувала робота з інвентаризації, яку фахівці нашого департаменту проводили протягом 2,5 років. Був уточнений список пам'ятників, які є у відкритому доступі на сайті департаменту, з цим списком ми зараз працюємо», - розповів Михайло Рабінович.

У рамках програми було розроблено програмне забезпечення, яке дозволяє зібрати і систематизувати всю інформацію про пам'ятки. Вона допоможе в роботі професіоналів, а також буде корисна громадськості.

За словами Михайла Рабіновича, робота в рамках програми ведеться за кількома напрямками. Це розробка і затвердження містобудівної документації, складання історико-опорних планів, розробка охоронних зон об'єктів.

Одне з важливих напрямків - проведення протиаварійних робіт на об'єктах, які знаходяться в аварійному стані.

«Один з таких об'єктів - Шарівський комплекс. У рамках програми там проводяться першочергові протиаварійні роботи. У наступному році ми хочемо повністю привести до ладу тераси з балюстрадою, ліпниною», - зазначив головний архітектор області.

Також виконано першочергові роботи по садибі в Старому Мерчику: закритий периметр об'єкта, щоб уникнути вандалізму, забезпечена охорона, об'єкт обстежений, документи, необхідні для відновлення палацу, спрямовані до Міністерства культури України.

У рамках програми проводиться й спільна робота з громадськістю. При Департаменті містобудування та архітектури було створено консультативну раду, вже пройшло три засіданні.

«Ми відкриті для громадськості і готові до співпраці, особливо у випадках, коли необхідна реакція на порушення пам'яткоохоронного законодавства», - підкреслив Михайло Рабінович.

Фото

Теги: рабінович шарівка архітектурна спадщина

Версія для друку Поділиться:


Вверх