Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В області ведеться активна робота щодо забезпечення доступності об’єктів для осіб з інвалідністю

В області ведеться активна робота щодо забезпечення доступності об’єктів для осіб з інвалідністю

15 листопада заступник голови ХОДА Михайло Черняк взяв участь в онлайн-засіданні Комітету із забезпечення доступності.

Захід відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка. Зокрема, участь у засіданні Комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури взяли народний депутат, представник Президента у Верховній Раді України Ірина Луценко та Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко.

Учасники заходу обговорили питання імплементації міжнародних та європейських стандартів доступності об’єктів для осіб з інвалідністю. Зокрема, мова йшла про оновлення державних будівельних норм. Нові ДБН (проект перебуває на стадії розробки) стосуються всіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих, хто має вади слуху, проблеми із зором.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич підкреслив необхідність створення не просто окремих елементів безбар’єрності, а універсального простору в Україні, який має бути безпечним, зручним та комфортним. 

Говорячи про забезпечення доступності об’єктів для осіб з інвалідністю в Харківській області, Михайло Черняк відзначив, що розпорядженням голови обласної державної адміністрації створено Обласний комітет із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, засідання якого проводяться щоквартально. Такі ж комітети доступності створені в усіх районах та містах області. На засіданнях вирішуються найбільш актуальні питання, спрямовані на інтеграцію осіб з інвалідністю у суспільство. 

«Також затверджено План заходів щодо створення в Харківській області безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2016-2020 роки. У кожному районі та місті складено паспорти доступності та здійснюється щоквартальний моніторинг стану доступності», - відзначив Михайло Черняк. 

За його інформацією, станом на 01.10.2018 року повністю доступними є 3168 будівель (або 13,2%), частково доступними – 11726 будівель (або 48,8%). Недоступною залишається 9141 будівля (або 38%). За останні 3 роки кількість недоступних будівель скоротилась на 1670 одиниць. 

«Розроблено «Дорожню карту для людей з інвалідністю» та розміщено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації відповідний банер. Проведено роботу щодо розміщення аналогічних дорожніх карт на веб-сайтах районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських рад, - сказав Михайло Черняк. - На офіційному веб-сайті ХОДА також працює спеціальна версія для слабозорих осіб, у якій висвітлюються питання створення в області безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю. Інформаційний матеріал також надсилається для розповсюдження редакціям друкованих та електронних засобів масової інформації регіону».

Також Михайло Черняк повідомив, що для надання соціальних послуг на якісно вищому та доступному рівні створено три повністю доступних центри надання соціальних послуг, що працюють у форматі «прозорий офіс» у Шевченківському, Московському та Київському районах міста Харків. Співробітники цих офісів пройшли курс навчання мові жестів. Додатково планується створення таких центрів у Мереф’янській міській об’єднаній територіальній громаді та у 2-х районах міста Харків (Холодногірському та Слобідському).

У Харківському міському центрі зайнятості створено інклюзивний коворкінг - спеціально обладнаний простір з універсальним дизайном, що надав людям з інвалідністю максимально рівний доступ до інформації про зайнятість.