Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До програми «Доступні ліки» залучено третину аптек Харківщини

До програми «Доступні ліки» залучено третину аптек Харківщини

Про це під час брифінгу 15 листопада повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

«Цього року продовжилася реалізація Урядової програми «Доступні ліки», яка передбачає відшкодування аптечній мережі за фіксованою ціною вартості відпущених лікарських засобів, які пацієнти можуть отримати за рецептами лікарів безкоштовно або з незначною доплатою, для лікування хворих з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та бронхіальною астмою», - сказав Михайло Черняк.

Він відзначив, що на цей рік збільшені видатки та перелік лікарських засобів, які реалізуються через цю програму.

«В аптечних закладах наявні всі лікарські препарати. Наступного року програма буде розширюватись, - повідомив заступник голови ХОДА. – Зараз до неї залучено 504 аптечні заклади. Це третина від їх загальної кількості в області. Населенню відпущено препаратів майже на 60 млн грн, відшкодовані гроші аптекам. Усього на цей рік за програмою «Доступні ліки» Харківській області виділено майже 70 млн грн».

Михайло Черняк також навів дані, що протягом 2018 року на Харківщині було виписано майже 1,4 млн рецептів, за якими люди отримують ліки. Лікарські засоби отримали близько 677 тисяч осіб. 

«Програма, дійсно, працює позитивно. Кількість випадків з інфарктами у порівнянні з минулим роком знизилася на 4,8% (у 2018 році - 1964 випадки, у 2017 – 2040), з інсультами – на 6,1 (у 2018 році – 4021 випадок, у 2017 – 4234). Кількість викликів до людей, які мають гіпертонічну хворобу, знизилась на 32,2%», - повідомив Михайло Черняк.