ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХОДА обговорили механізм залучення підприємців до перевірок дотримання законодавства про працю

14 листопада 2018 | 17:18

У ХОДА обговорили механізм залучення підприємців до перевірок дотримання законодавства про працю

Розширене засідання Регіональної ради підприємців Харківської області відбулося 14 листопада.

Участь у заході взяли директор Департаменту економіки й міжнародних відносин Андрій Колос, начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков, голова Регіональної ради підприємців Харківської області Едуард Набока, представники Головного управління Держпраці та сектору Державної регуляторної служби України у Харківської області, а також підприємці регіону.

Основним питанням, що обговорили під час заходу, став хід виконання Розпорядження Кабінету міністрів України від 5 вересня 2018 року № 649–р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

«Раніше Регіональною радою підприємців Харківської області спрямовано звернення до Кабінету міністрів України, органів Держпраці України та Харківської області, Ради підприємців при Кабінеті міністрів України, в якому ми висловили свою чітку позицію щодо наслідків виконання вказаного розпорядження», - зазначив Едуард Набока.

За його словами, підприємці Харківської області звернулися з пропозицією розробити механізм залучення представників підприємницьких кіл до здійснення спільних перевірок дотримання законодавства про працю суб’єктами МСП.

«Головне управління Держпраці у Харківській області нас підтримало. І висловило готовність щодо реалізації такої вимоги. Тому сьогодні нам з вами потрібно обговорити ефективну організацію цієї роботи», - сказав голова Регіональної ради підприємців Харківської області.

«Фіскальна служба приділяє значну увагу питанню офіційного працевлаштування. Так, за результатами проведених заходів протягом жовтня в м. Харкові й області близько 57 тисяч осіб отримали офіційну роботу, їх працевлаштували 16 тисяч роботодавців. Це в 1,5 раза більше, ніж у вересні поточного року. Легальна праця - це, перш за все, соціальний захист самих робітників та забезпечення рівних конкурентних умов для роботодавців», - зазначив Микола Рибаков.

Колегіально вирішили, що кожне підприємство визначить коло осіб зі свого колективу, яких залучать до проведення перевірок.

«Після затвердження загального переліку з особами, що братимуть участь у подібних заходах, проведуть навчальні семінари для того, щоб під час проведення перевірок вони були компетентними в усіх необхідних питаннях», - відзначив Едуард Набока.

За його словами, такого роду взаємодія підприємців та контролюючих органів у ході виконання розпорядження Кабінету міністрів України, яку запроваджують у Харківській області, буде пілотною на території України.

«Як ми бачимо, навіть у цих питаннях Харківщина задає темп всій країні», - такими словами завершив засідання Едуард Набока.

Фото

Теги: підприємець перевірка закон засідання

Версія для друку Поділиться:


Вверх