Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

24 листопада в області відкриють музей жертв Голодомору та презентують другу Книгу пам’яті

24 листопада в області відкриють музей жертв Голодомору та презентують другу Книгу пам’яті

У ХОДА обговорили питання щодо підготовки та проведення заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Засідання організаційного комітету відбулось під керівництвом заступника голови ХОДА Михайла Черняка. Він відзначив суспільну важливість проведення пам’ятних заходів. Також Михайло Черняк підкреслив необхідність гарантування безпеки під час проведення заходів у дні жалоби.

«Харківська область за ініціативи голови ХОДА Юлії Світличної провела низку підготовчих заходів до роковин, серед яких – видання тому другого книги «Національна книга пам’яті жертв 1932-1933 років в Україні. Харківська область» та створення музею жертв Голодомору», - повідомив Михайло Черняк.

Книгу пам'яті презентують у день роковин. Як зазначив редактор сектору редакції книги «Реабілітовані історією», відділу аналізу інформації та видавництва КП «РІЦ» Ігор Шуйський, друга книга була підготовлена та опублікована в короткі терміни. Як і перше видання, вона отримала високу оцінку фахівців.

«Дякуємо голові області за можливість висвітлення важливого для нашого народу питання. Харківщина стала єдиною в Україні областю, де вийшло друге видання книги до цієї дати, - сказав Ігор Шуйський. – У першому розділі книги вказані імена 34409 жертв Голодомору з 11 районів Харківської області. У другому - опубліковано документи, а в третьому – ілюстрації. Відзначу, що значна частина жертв, які в ті роки загинули від голоду, - це діти. У перспективі розраховуємо підготувати до публікації третю книгу».

У день роковин після покладання квітів на Меморіалі жертвам Голодомору планують відкрити музей.

«Музей знаходиться поруч з пам’ятником, - зауважив начальник Управління культури і туризму ХОДА Олег Яцина – Тут буде презентовано речі жертв та документи, які ми збирали по всій області».

За інформацією заступника директора Департаменту масових комунікацій ХОДА Ігоря Ісаєнка, згідно з планом заходів у місті також передбачено проведення громадської ходи від майдану Конституції до Молодіжного парку та Всеукраїнської акції «Запали свічку».