Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Для Нововодолазького інклюзивно-ресурсного центру придбають нове обладнання

Для Нововодолазького інклюзивно-ресурсного центру придбають нове обладнання

Заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев відвідав ІРЦ у рамках робочої поїздки до району.

«У Харківській області створюється інклюзивне освітнє середовище. Мені приємно констатувати, що завдяки системній роботі обласної державної адміністрації, особистому піклуванню голови ХОДА Юлії Світличної інклюзивною освітою в регіоні зараз охоплено вже більше, ніж 500 дітей, - сказав Анатолій Бабічев. - Ми маємо значну кількість інклюзивних груп, класів у школах області, створюються ресурсні кімнати, медіатеки, інклюзивно-ресурсні центри. Я впевнений, що наступного навчального року ми зможемо в декілька разів збільшити кількість дітей, які будуть охоплені інклюзивною освітою».

Анатолій Бабічев також відзначив, що створення інклюзивного освітнього середовища – це не лише ремонт приміщень та закупівля обладнання, а, в першу чергу – підготовка фахівців. Тому в області проводиться системна робота щодо підвищення кваліфікації працівників, які залучені до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

За словами директора Нововодолазького ІРЦ Катерини Івасенко, заклад поки що працює в тимчасовому приміщенні, а в новому обладнання буде встановлено до кінця року. Центр надаватиме послуги 80 дітям з Нововодолазької ОТГ віком від 2 до 18 років.

«У реабілітаційній залі проводитимуться заняття для дітей з особливими освітніми потребами. Тут будуть м’ячі, «шведські стінки», бруси, ігрові комплекси. У залі для корекційних занять з психологом також буде відповідне обладнання, в тому числі гамак - «крапля». У кабінеті, де працюватиме логопед, розмістяться іграшки, логопедичні дзеркала, методичні матеріали. Ми плануємо організувати кімнату сенсорного розвантаження, де діти зможуть погратися з кульками, також буде встановлено «світловий дощик», м’які крісла з наповнювачами. Наше завдання - не лише провести комплексну оцінку стану дитини, але й розвивати освітні потреби. Дорослі теж зможуть повчитися, як поводити себе з власною дитиною», - розповіла Катерина Івасенко.

Довідка. Питання розвитку інклюзивної освіти знаходиться на контролі голови ХОДА Юлії Світличної. У 2018-му за дорученням керівника області в регіоні мають бути створені 27 інклюзивно-ресурсних центрів, 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек.