Харківська обласна державна адміністрація

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Учасники бойових дій та родини загиблих отримають грошові виплати до 14 жовтня

12 жовтня 2018 | 12:54

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

За його інформацією, до Дня захисника України коштом обласного бюджету передбачені виплати всім учасникам бойових дій у розмірі 1000 грн, по 5000 грн отримають члени сімей загиблих. Ці кошти будуть виплачені до 14 жовтня.

Також Юрій Шпарага повідомив, що в Харківській області зараз налічується 24333 учасники бойових дій, з них 9350 - особи з інвалідністю внаслідок війни, 11464 члени сімей загиблих, 13923 учасники ООС, з яких 236 - особи з інвалідністю, 194 загиблих.

«Законодавством України коштом державного бюджету для учасників бойових дій передбачена пільга на сплату житлово-комунальних послуг (без врахування доходу) в розмірі 75%, для членів сімей загиблих - 50%. Окрім того, учасникам бойових дій коштом державного бюджету надається право санаторно-курортного лікування один раз на рік, членам сімей загиблих - один раз на два роки», - розповів Юрій Шпарага. 

Також учасники бойових дій, члени сімей загиблих, особи з інвалідністю отримують виплати до 5 травня. Розмір виплат для учасників бойових дій  цього року склав 1265 грн, осіб з інвалідністю I групи  - 3685 грн, II групи - 3265 грн, III групи - 2845 грн, члени сімей загиблих отримали 630 грн.

«Окрім того, Урядом України прийнято рішення про надання житла учасникам ООС, особам з інвалідністю I, II групи, членам сімей загиблих. Станом на сьогодні в Харківській області учасники ООС отримали 22 квартири, - сказав Юрій Шпарага. - Також у Харківській області діє житлова програма, згідно з якою 60% за житло сплачує учасник ООС і 40%  відшкодовується коштом обласного бюджету». 

Коштом обласного бюджету для учасників ООС і членів їх родин передбачено й «путівку вихідного дня», яка передбачає триденний відпочинок у санаторно-курортних закладах Харківської області. Коштом обласного бюджету передбачено санаторно-курортний відпочинок для самих учасників ООС терміном на 14 днів. Загальна сума видатків на санаторно-курортне лікування коштом обласного бюджету складає 3 млн грн. 

«Працює державна програма щодо професійної адаптації і перенавчання учасників ООС, отримання другої спеціальності, освіти, в тому числі і вищої. Цим правом скористалися 422 учасники ООС, - розповів Юрій Шпарага. -  Відповідно до обласної програми соціального захисту населення передбачені кошти на підтримку об’єднань учасників ООС, тобто громадських організацій». 

Юрій Шпарага також нагадав, що відповідно до пропозицій уряду і прийнятих постанов передбачено виділення земельних ділянок учасникам ООС. Станом на сьогодні в Харківській області у власність передано 7801 земельна ділянка (загальна площа - 9724 га).

Теги: брифінг день захисника україни свято

Версія для друку Поділиться:


Вверх