ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Юлія Світлична провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі

28 вересня 2018 | 16:54

Шігекі Сумі представив голові ХОДА представників японських компаній, які братимуть участь у Міжнародному економічному форумі 29 вересня. Сторони також обговорили реалізацію наявних спільних проектів.

Зокрема, сьогодні на Харківщині разом з японською стороною реалізується низка програм у сферах енергоощадження, енергоефективності та енергозаміщення, екологічні проекти. Також налагоджено співпрацю в питаннях забезпечення медичних установ Харківщини сучасним медичним обладнанням. Крім того, Японія надає підтримку у сфері реабілітації наших військових.

«З 2016 року експорт харківських підприємств до Японії збільшився майже на 50%. Але вважаю, що цей потенціал повністю не розкритий, маємо можливість більшої активізації двосторонніх відносин, - зауважила Юлія Світлична. - Для такої технологічно розвиненої країни, як Японія, яка має третю економіку в світі, на території Харківщини ще багато чого не розкрито. Ми будемо раді допомогти вам відкрити для себе Харківщину та більше інтегруватися в її економічний простір».

Керівник області зазначила, що наш регіон зацікавлений у розвитку відносин у технічній сфері, ІТ-технологіях. Також Харківщина буде рада залучили японську допомогу до створення нового онкоцентру, зокрема, це стосується забезпечення закладу обладнанням та устаткуванням.

Шігекі Сумі подякував Юлії Світличній за запрошення на економічний форум, зазначивши, що тогорічний захід приніс конкретні результати.

Зокрема, японська сторона, яка зацікавилася співробітництвом у сфері ІТ-технологій, започаткувала в НТУ «ХПІ» курси японської мови для студентів відповідних напрямків. Ті студенти, які почали вивчати мову, вже мають можливість поїхати до Японії на стажування.

Генеральний директор Panasonic Ukraine Коджі Тераджіма, який взяв участь у зустрічі, зазначив, що якщо раніше компанія шукала спеціалістів з розробки програмного забезпечення в Японії або країнах ЄС, то тепер зацікавлена у фахівцях з Харківщини.

«Ми будемо розглядати можливість використовувати послуги ваших компаній та спеціалістів», - сказав він.

Шігекі Сумі також розповів про спільний проект АТ «Турбоатом» та компанії Toshiba щодо розробки ядерної турбіни, яка буде використовуватися як на внутрішньому ринку України, так і на експорт.

Учасники зустрічі висловили сподівання, що Міжнародний економічний форум дасть можливість реалізувати ще більше спільних проектів.

«Ми зацікавлені в тому, щоб кожна делегація мала можливість практичної реалізації своїх задумів і планів на території області», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона також повідомила, що загалом на форумі планується укласти угоди на близько 6 млрд грн та залучити близько 250 млн дол. США інвестицій в економіку регіону.

Більше фото

Фото

Теги: світлична сумі японія економічний форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх