Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Голова ХОДА зустрілась з главою Представництва Європейського Союзу в Україні

Голова ХОДА зустрілась з главою Представництва Європейського Союзу в Україні

Під час зустрічі Юлія Світлична та Хюг Мінгареллі обговорили стан соціально-економічного розвитку регіону, хід реформи децентралізації та об’єднання громад, а також співпрацю Харківщини з ЄС.

На початку зустрічі керівник області навела дані щодо розвитку співпраці регіону з Європейським Союзом за останні декілька років.

«Наша співпраця, починаючи з 2016 року, коли ми з вами напрацювали та узгодили напрямок спільних дій, уже має практичні результати, - сказала Юлія Світлична. - Експорт харківських підприємств до країн Європейського Союзу збільшився з 2016 року на 40%. З 2016 по 2018 рік на Харківщині реалізовано більше ніж 30 європейських проектів та програм, включаючи програми міжнародної технічної допомоги та деякі фінансові програми, зокрема».

Голова ХОДА також відзначила активізацію процесу об’єднання громад в області. Вона повідомила, що наразі на Харківщині вже створено 17 об’єднаних територіальних громад, у тому числі найбільшу в Україні Лозівську ОТГ. Зараз на її території проживає понад 74 тисяч осіб, проте у подальшому процесі об'єднання кількість жителів ОТГ має перспективу збільшитися до 100 тисяч.

«Також можу сказати, що ще 4 новостворені об’єднані територіальні громади входять до 20-ки найбільших в Україні, - сказала Юлія Світлична. - Бюджет Харківської області зріс втричі, що дозволяє нам ремонтувати, будувати та відновлювати. Саме цих змін очікують люди на місцях. Саме цим ми доводимо, що таке реформа децентралізації, що таке нова країна та що таке відповідальність влади. Тому що деякі об’єкти, які сьогодні ремонтуються та реконструюються, чекали на це 20 - 30, а то й 50 років».

Керівник області також акцентувала увагу на підвищенні рівня бізнес-активності в регіоні та розвитку міжнародного авіасполучення.

«Цього року в Харківському аеропорту відкрито додатково 10 напрямків – сезонних та регулярних рейсів. Маємо до 100 рейсів на тиждень», - навела дані голова ХОДА.

Глава Представництва ЄС в Україні відзначив, що всі наведені дані є дуже позитивними.

«Коли ми чуємо, що є позитивний розвиток ситуації, це надзвичайно важливо для нас, - сказав Хюг Мінгареллі. - Ми абсолютно впевнені в тому, що місцеві та регіональні органи влади відіграють надзвичайно важливу роль у соціально-економічному розвитку країни. Ви дали дуже позитивні цифри, що свідчать про розвиток експорту та промисловості. Що стосується експорту, в нас також є позитивні дані, які підтверджують цю інформацію. Україна загалом та Харківщина, зокрема, дуже значним чином підвищили обсяги експорту до країн ЄС».

Глава Представництва ЄС в Україні наголосив також на важливості реалізації всіх заходів у рамках реформи децентралізації як на державному, так і на регіональному рівнях.

«За нашим досвідом, належним чином проведена децентралізація призводить до підвищення якості соціально-державних послуг, які надаються громадянам. І в цьому сенсі ми прагнемо ділитися з вами тим досвідом, який у нас є. Надзвичайно важливо, щоб як місцеві, так і центральні органи влади підтримували процес становлення та розвитку об’єднаних громад», - сказав Хюг Мінгареллі.

Він також відзначив позитивну динаміку, яка спостерігається у розвитку сфери охорони здоров'я, та запропонував Юлії Світличній під час наступного візиту до Києва зустрітися з представниками Європейського інвестиційного банку задля обговорення потреб цієї сфери на наступний період.

Більше фото