Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Марк Беккер взяв участь у засіданні штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників

Марк Беккер взяв участь у засіданні штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників

З початку роботи оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів було отримано 79 звернень.

Зараз оперативним штабом відпрацьовано 67 звернень. За результатами розгляду фахівцями штабу факти рейдерства не підтверджені. У даний момент в роботі знаходяться 12 звернень.

На початку засідання члени штабу доповіли Марку Беккеру про виконану роботу. Землевпорядники, правоохоронці, фахівці ХОДА та представники органів юстиції минулого тижня розглянули звернення громадян та керівників сільськогосподарських підприємств з Кегичівського, Краснокутського, Сахновщинського, Зачепилівського, Зміївського та Харківського районів. Деякі звернення були передані на розгляд до органів слідства, інші земельні суперечки запропоновано вирішувати в суді.

Окрему увагу в ході засідання приділили ситуаціям у Зміївському та Санхновщінскому районах. Члени штабу відзначили, що ситуація в Санхновщінскому районі вже розрішилася законним шляхом, щодо Зміївського матеріали штабом направлені до органів прокуратури та Міністерства юстиції України для негайного реагування.

Також члени штабу розглянули звернення фермера з Сахновщинського району, який скаржився на припинення реєстрації земельних ділянок пайовиків, які мають намір віддати йому в оренду землю. Як зазначила начальник Головного територіального управління юстиції в Харківській області Тетяна Єгорова, дане питання не знаходиться в повноваженнях штабу та буде розглянуто комісією управління.

Кілька звернень від керівників сільгосппідприємств стосувалися спроб прибирання їх врожаю невідомими особами. Ситуація взята під контроль штабу, відповідні матеріали відправлені до органів поліції.

Нагадаємо, штаб був створений розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. Головною метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії із захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщає діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів.

До складу штабу входять представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби та Держгеокадастру області.

Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.