ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

До кінця року породіллі Харківщини отримають понад 7000 «пакунків малюка»

18 вересня 2018 | 14:24

Про реалізацію соціального проекту «Пакунок малюка» в області розповів у ході брифінгу 18 вересня директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

Він зауважив, що проект реалізується у рамках Меморандуму порозуміння між Урядом України та ООН. Відповідні угоди щодо реалізації проекту були підписані між обласними адміністраціями та Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС), яке займається поставкою комплектів для новонароджених.

«Це пілотний проект, розрахований на період з 1 вересня до 31 грудня. У рамках пілотного проекту ми повинні відпрацювати систему, логістику. З урахуванням цих напрацювань буде визначено подальшу долю проекту», - зазначив Юрій Шпарага.

На реалізацію проекту на Харківщині з державного бюджету було виділено субвенцію – понад 35,7 млн грн. Ці кошти спрямували на придбання 7033 «пакунків малюка»: саме стільки дітей, за даними пологових будинків та органів соціального захисту населення, має народитися в області у вересні-грудні.

Перша партія подарункових «пакунків» надійшла в область 15 вересня. Це 539 комплектів, які вже почали роздавати в пологових будинкам мамам, котрі виписуються.

«Проект мав стартувати з 1 вересня, але трохи затримався. Тому мами, які вже виписалися з пологових будинків, мають звернутися до органів соцзахисту із заявою, за якою їм доставлять пакунки додому. В подальшому всі мами отримуватимуть комплекти при виписці з пологового будинку, і ніяких додаткових документів чи заяв від них не вимагається», - пояснив директор Департаменту соцзахисту населення ХОДА.

Наступну партію пакунків в області очікують протягом тижня.

До пакунку малюка входять 25 найменувань: це  предмети одягу, доглядові засоби, плед, матрац для коробки, яка може слугувати переносним ліжком для малюка, тощо.

«Всі пакунки ми отримуємо опломбованими, відкрити їх може тільки мама», - зазначив Юрій Шпарага.

Фото

Теги: шпарага брифінг пакунок малюка

Версія для друку Поділиться:


Вверх