Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Юлія Світлична привітала з Днем танкістів курсантів та викладачів Інституту танкових військ

Юлія Світлична привітала з Днем танкістів курсантів та викладачів Інституту танкових військ

Разом із Міністром оборони України Степаном Полтораком Юлія Світлична взяла участь в урочистостях, що відбулись 8 вересня на плацу Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ».

Керівник області назвала справедливим рішення щодо відновлення в Харкові вишу для танкістів.

«У Харківській області 5 навчальних закладів готували військових та співробітників правоохоронних органів. А з 2017 року за наполегливої підтримки Міністра оборони України, а також Президента України в Харкові є Інститут танкових військ. Ми, звичайно, вважаємо таке рішення справедливим, адже в Харківській області є вся необхідна база. І виші, й наукові інститути, також промислові підприємства оборонного комплексу, які надають свої потужності, можливості, а також озброєння для підготовки кваліфікованих кадрів», - сказала Юлія Світлична.

Вона привітала всіх курсантів вишу, відзначивши: «Танковими військами завжди пишалися наші земляки та співвітчизники, адже їх історія – це результат наполегливої та творчої праці, їх здобутки завжди робилися в ім'я держави та народу». Керівник області наголосила, що сьогодні держава робить все для того, щоб забезпечувати та зміцнювати армію.

«Звичайно, потрібно зробити ще дуже багато, адже ми тільки-но на початку нашого розвитку. Держава розвивається, армія зміцнюється, наша країна обов’язково досягне найвищих результатів!», - сказала голова ХОДА.

Про заплановані на найближчий час заходи щодо зміцнення армії та, зокрема, підвищення якості професійної освіти українських військових повідомив Степан Полторак.

«Прийшов час, коли нам необхідно кардинально змінити систему підготовки, - підкреслив міністр оборони. - На жаль, за часів незалежності України  військова освіта стала більше схожа на цивільну. Ми в деяких питаннях втратили головні здобутки, які в нас були, фундаментальні речі, які робили молодого хлопця військовим. З нового року ми переходимо до активної фази реформ військової освіти. Іде процес підготовки законодавчих змін та нормативних документів. І почнемо ми цю реформу з двох навчальних закладів: Львівської академії сухопутних військ та Харківського інституту танкових військ».

Степан Полторак повідомив, що для того, щоб майбутні зміни в підготовці танкістів мали результат, він призначив нового начальника Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». Ним став колишній начальник факультету військової підготовки НТУ «ХПІ» полковник Олександр Сєрпухов.

Курсантам та викладачам інституту міністр оборони передав вітання з професійним святом від Президента, Верховного головнокомандувача Збройними силами України Петра Порошенка.

«Особливо я хотів би сьогодні привітати молодих хлопців, які стоять у строю. Тих, хто вчиться на 2-му, 3-му, 4-му курсах. Особливо тих, хто цього року вперше одягнув військову форму та для себе визначив, що кращої справи, ніж захист своєї країни, своїх рідних, своїх близьких, просто не існує, - сказав Степан Полторак. - Професія танкіста є дуже складною та дуже небезпечною, але тільки мужні, мотивовані, патріотичні люди можуть для себе прийняти таке рішення. Я пишаюся тим, що справедливість є, тим, що в нас є молоде поповнення, молоді офіцери, військовослужбовці контрактної служби, які здатні захистити нашу країну».

Міністр оборони відзначив, що на заході в Інституті танкових військ у строю зібралися понад 300 курсантів та офіцерів, які брали участь у бойових діях на сході України. Понад 50 військовослужбовців нагороджені державними нагородами. Майже 200 відзначені нагородами міністра оборони та начальника Генерального штабу.

«Це свідчення того, що Харківський інститут танкових військ знаходиться на передовій. І не тільки географічно, але й на передовій навчання», - наголосив міністр.

Більше фото